Ruda Śląska też będzie miała swój jarmark bożonarodzeniowy! Rudzki Kiermasz Świąteczny zacznie się 15 grudnia

Koncert Sebastiana Riedla wraz z zespołem Cree, pokaz tancerzy ognia Nam Tara, świąteczny konwój Radia Zet, biegi rekreacyjne, występy dzieci i młodzieży oraz spotkanie ze św. Mikołajem - to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na mieszkańców podczas tegorocznego Rudzkiego Kiermaszu Świątecznego, który rozpocznie się 15 grudnia.

Pixabay
Mikołaj

Wydarzenie tradycyjnie zostanie zorganizowane na placu Jana Pawła II i potrwa cztery dni.

- Zapraszam mieszkańców do odwiedzenia Rudzkiego Kiermaszu Świątecznego, do wspólnego przeżywania magii zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i złożenia sobie życzeń - zaprasza Michał Pierończyk, prezydent Rudy Śląskiej.

4 dni Kiermaszu Świątecznego w Rudzie Śląskiej

W tym roku Rudzki Kiermasz Świąteczny rozpocznie się w czwartek (15 grudnia) o godz. 14.00 i potrwa do niedzieli (18 grudnia).

Na rynku zostaną ustawione stoiska handlowe z oryginalnymi ozdobami i dekoracjami świątecznymi oraz stoiska gastronomiczne, na których znajdą się regionalne potrawy. Będą one czynne w trakcie tych czterech dni od godz. 10.00 do 17.00. W tym czasie mieszkańcy będą mogli skorzystać z oferty świątecznej różnych firm i stowarzyszeń.

Ponadto dla najmłodszych przewidziane są liczne atrakcje.

Dużym zainteresowaniem mieszkańców cieszy się karuzela dla dzieci, z której będzie można skorzystać nieodpłatnie w sobotę i w niedzielę – zapowiada Andrzej Trzciński, naczelnik Wydziału Kultury i Kultury Fizycznej.

Ponadto czas jarmarku zostanie uatrakcyjniony programem artystycznym.

Program Kiermaszu

Pierwszy dzień kiermaszu rozpocznie o godz. 14.00 „Bieg świąteczny – zawody sportowe na wesoło” potrwa do godz. 16.00 i poprowadzi go olimpijka w lekkoatletyce Zuzanna Radecka-Pakaszewska. O tej samej godzinie zaplanowany został „Świąteczny konwój Radia Zet”, czyli wydarzenie, podczas którego nie zabraknie wielu atrakcji świątecznych i konkursów z nagrodami. Do wygrania będą np. upominki, vouchery oraz różne gadżety. Będzie też można skosztować czekolady z magicznego trucka oraz wziąć udział w warsztatach kulinarnych.

Z kolei w piątek (16 grudnia) o godz. 17.00 został zaplanowany świąteczny pokaz ognia i światła w wykonaniu tancerzy Teatru Nam Tara, a w sobotę (17 grudnia) o godz. 15.30 rozpocznie się spotkanie ze św. Mikołajem, które potrwa do godz. 18.00. Natomiast na scenie już o godz. 16.00 zaprezentują się młodzi artyści z Amatorskiego Teatru Pierro pod kierunkiem Anny Morajko-Fornal. O godz. 16.50 prezydent Michał Pierończyk złoży życzenia świąteczne mieszkańcom, a o godz. 17.00 będzie można posłuchać Sebastiana Riedla wraz z zespołem Cree.

Na tym jednak nie koniec świątecznych atrakcji. Niedziela będzie też dniem, w którym najmłodsi spotkają się z Mikołajem (od 15.30 do 18.00). O 15.15 na scenie zaprezentują się rudzkie schole parafialne. Publiczność będzie mogła posłuchać scholi:

  • Duchu Ogniu z Czarnego Lasu,
  • Boże Nutki z Bykowiny,
  • Familia z Kochłowic
  • Marii Magdaleny z Bielszowic.

W tym dniu prezydent miasta również złoży życzenia świąteczne mieszkańcom /godz. 16.35/. Na zakończenie Rudzkiego Kiermaszu Świątecznego zaśpiewa Chór Mieszany „Słowiczek”.

Stronniczy wybór książek, to ich siła

Może Cię zainteresować:

Nie chcemy być nijacy - Księgarnia Stronnicza w Rudzie Śląskiej was zaskoczy!

Autor: Jacek Skorek

29/11/2022

Zwycięska II c

Może Cię zainteresować:

Pokonali blisko 2400 szkół z całej Polski. Rudzkie maluchy najlepsze!

Autor: Jacek Skorek

24/11/2022

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon