Ruda Śląska. Wypadek pociągu i auta w Halembie. 20-latek nie zatrzymał się przed torami

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło dzisiaj, 9 kwietnia 2021 r. na niestrzeżonym przejeździe w Rudzie Śląskiej. Pociąg towarowy staranował opla.

Do zdarzenia doszło ok godz. 11.00 w piątek 9 kwietnia 2021 r. na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Rudzie Śląskiej przy ul. Nowy Świat w dzielnicy Halemba. 20-letni kierowca nie zastosował się do znaku "STOP" i wjechał na tory.

- Mężczyzna kierował samochodem marki opel vectra. Wjechał na niestrzeżony przejazd nie stosując się najprawdopodobniej do znaku "STOP". Doszło do zderzenia z pociągiem. Kierujący samochodem 20-latek został zabrany śmigłowcem do szpitala w Katowicach-Ochojcu. W momencie przyjazdu służb był przytomny - mówi nam Arkadiusz Ciozak z Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej.

Poszkodowany mężczyzna był przytomny. Został zabrany do szpitala w katowickim Ochojcu jedynie z uwagi na konieczność wykonania badań.

- Badanie na obecność alkoholu wykazało, że kierowca i maszynista byli trzeźwi. Na miejscu pracują policjanci. Wykonują niezbędną dokumentację, żeby jak najszybciej odblokować przejazd – dodaje asp. szt. Arkadiusz Ciozak.

Na ten moment droga do Bielszowic korkuje się. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość.

fot. ARC

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon