Ruda Śląska, Kochłowice. Nocny pościg policji za złodziejami! Oddano strzały z broni

Po trwającym kilkanaście minut pościgu, w ręce policjantów wpadł 22-letni mężczyzna, podejrzany o kradzież elementów infrastruktury kolejowej. Kradzież i rozpoczęcie pościgu miało miejsce w Rudzie Śląskiej-Kochłowicach, a zakończenie w Katowicach na ulicy Grundmanna. Policjanci z Rudy Śląskiej do zatrzymania uciekającego samochodu użyli broni służbowej, oddając strzały w tylną oponę.

nocny pociąg

W trakcie nocnego patrolu ulicy Tunkla w Rudzie Śląskiej - Kochłowicach, policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komisariatu III zauważyli nadmiernie załadowany samochód, który jak podejrzewali, mógł przewozić przedmioty pochodzące z kradzieży.

Mundurowi włączyli sygnały uprzywilejowania, dając tym samym kierującemu wyraźny sygnał do zatrzymania. Wtedy kierowca gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Pomimo sygnałów wydawanych przez umundurowanych stróżów prawa jadących oznakowanym radiowozem, kierujący za wszelką cenę usiłował uniknąć kontroli drogowej. Pościg trwał ulicami Świętochłowic, Chorzowa i Katowic, gdzie na jednej z ulic prowadzących do centrum, kierowca renaulta jechał „pod prąd”, powodując zagrożenie.

Oddano strzały z broni w tylne koło samochodu

Policjanci postanowili nie dopuścić do dalszej jego ucieczki w kierunku centrum Katowic i zrównując się z renaultem, strzelając z broni służbowej w tylne koło, przebili jego oponę. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pobocze, kontynuując ucieczkę wraz z pasażerem pieszo. Do pościgu włączyły się kolejne patrole z Chorzowa, Katowic i katowickiego oddziału prewencji. Mundurowi z tej ostatniej jednostki zatrzymali uciekającego 22-letniego pasażera.

Poszukiwania 19-letniego kierowcy trwają, policjanci zapowiadają, że jego zatrzymanie jest tylko kwestią czasu. Porzucony samochód był pełen metalowych elementów infrastruktury kolejowej skradzionych z remontowanego torowiska w Rudzie Śląskiej. Śledczy z kochłowickiego komisariatu ustalają teraz wartość skradzionych i przygotowanych do kradzieży elementów.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Śląsk Policja

Policjanci zatrzymali agresywnego i pijanego kierowcę

Agresor odpowie przed sądem

Znęcał się nad swoją matką. Teraz musi opuścić mieszkanie

Rower 1

Ponad 40 wykroczeń, 35 mandatów. "Bezpieczny cyklista"?

Drzwi i zamek (zdjęcie ilustracyjne)

Weszła do domu, gdy właściciele byli w ogrodzie

bezpieczne wakacje

Akcja policji " Bezpieczne wakacje"

kampania #Niebajka o porwaniu

Rusza kampania #Niebajka o porwaniu

pieszy z telefonem

Zakaz korzystania z telefonu przez pieszych