Ruda Śląska. Uwaga na fałszywych kontrolerów pieców gazowych!

Policja w Rudzie Śląskiej przestrzega, aby uważać na osoby oferujące kontrolę i czyszczenie pieców gazowych

Dark 1852985 960 720

Mundurowi z Rudy Ślaskiej informują, że w ostatnim czasie otrzymali sygnały od mieszkańców naszego miasta, że na terenie jednej z dzielnic pojawiły się osoby, które, pukając do mieszkań, oferują kontrolę stanu i sprawności pieców gazowych, nakłaniają mieszkańców do usługi czyszczenia.

- Z pozyskanych od mieszkańców informacji można wnioskować, że osoby te nakłaniają szczególnie starszych mieszkańców do skorzystania z usługi czyszczenia piecyka, która, dopiero po jej wykonaniu, okazuje się płatna - mówią policjanci

W związku z tym policjanci proszą o ostrożność i niepodejmowanie pochopnych decyzji, o nie wpuszczanie nieznajomych osób, które oferują osobiście, bez wcześniejszych uzgodnień lub wezwań, jakiekolwiek usługi w mieszkaniu.

Kto powinien serwisować urządzenia grzewcze?

Obowiązek przeglądu stanu technicznego kotła zapisany jest w art. 62 ustawy Prawa budowlanego. Przeglądu pieców gazowych powinien dokonywać specjalistyczny zakład posiadający odpowiednie uprawnienia, jednak dochodzi do tego zawsze po uprzednim umówieniu takiej kontroli.

fot. pixabay

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon