Ruch Samorządowy Tak dla Polski z poparciem dla Krzysztofa Mejera

W sobotę 27 sierpnia na rynku w Rudzie Śląskiej - Nowym Bytomiu odbyła się konferencja prasowa, podczas której Krzysztof Mejer, kandydat na prezydenta Rudy Śląskiej, otrzymał szerokie poparcie prezydentów, burmistrzów, a także innych członków ogólnopolskiego Ruchu Samorządowego Tak dla Polski.

- Dzisiaj jestem szczególnie szczęśliwy, że Ruda Śląska stała się miastem, gdzie postanowili spotkać się i porozmawiać o samorządzie i jego roli w Polsce prezydenci i burmistrzowie miast, zrzeszeni w Ruchu Samorządowym Tak dla Polski wraz z krajowym zarządem stowarzyszenia - powiedział Krzysztof Mejer. - Samorząd w Polsce to jedna wielka rodzina. A największym jego dobrem jest współpraca i wymiana doświadczeń. I dziś właśnie rozmawialiśmy o pomysłach, z których moglibyśmy skorzystać w naszym mieście - dodał kandydat.

Następnie zgromadzeni przedstawiciele ruchu udzielili poparcia Krzysztofowi Mejerowi jako kandydatowi na prezydenta Rudy Śląskiej. Jako pierwszy głos zabrał Jacek Karnowski, prezydent Sopotu, prezes zarządu stowarzyszenia. - W naszym ruchu są osoby z różnych opcji politycznych, ale najwięcej jest bezpartyjnych samorządowców, tak jak ja. Jesteśmy pełni nadziei, że Ruda Śląska pod rządami Krzysztofa Mejera będzie miastem bardzo znaczącym, nie tylko na Śląsku i w Zagłębiu, ale także w całej Polsce. Polsce potrzebni są zdecydowani, odważni samorządowcy, tacy, jak Krzysztof Mejer i wierzę, że razem z mieszkańcami jeszcze bardziej zmieni oblicze Rudy Śląskiej - powiedział Karnowski.

Z kolei Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi, w swojej wypowiedzi nawiązała do „betonozy” rudzkiego rynku, który Krzysztof Mejer zamierza na nowo zagospodarować.

. - Ten rynek pokazuje, jak ważna jest zmiana patrzenia na miasto jako takie. Krzysztof to rozumie. Obiecał mi, że za rok, za dwa będziemy mogli się spotkać w tym miejscu na dłużej i nie będzie nam groził udar słoneczny, jak dziś. Wspierajmy o kandydata i walczmy z nim o środowisko. To jest nasza misja i nasz cel - mówiła Hanna Zdanowska.

Głos zabrał też Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. - Obecność nas wszystkich, z całej Polski, pokazuje jak ważna jest solidarność samorządowa. Miałem okazję przekonać się o tym niedawno, bo ponad rok temu. Poparcie samorządowców, tych osób, które są wybierane bezpośrednio przez mieszkańców, to tak naprawdę oznaka pewnej autentyczności. To ludzie, którzy potrafią odszukać partnera do współpracy. I takiego partnera odnaleźliśmy w osobie Krzysztofa Mejera. Jesteśmy głęboko przekonani, że jego doświadczenie i pracowitość pozwolą rudzianom spełniać ich marzenia. Zapraszam rudzian, by wybrali Krzysztofa już w pierwszej turze, bo to pozwoli ruszyć od razu z pewnymi projektami. - podkreślił Fijołek.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon