Ruch Samorządowy Tak dla Polski z poparciem dla Krzysztofa Mejera

W sobotę 27 sierpnia na rynku w Rudzie Śląskiej - Nowym Bytomiu odbyła się konferencja prasowa, podczas której Krzysztof Mejer, kandydat na prezydenta Rudy Śląskiej, otrzymał szerokie poparcie prezydentów, burmistrzów, a także innych członków ogólnopolskiego Ruchu Samorządowego Tak dla Polski.

- Dzisiaj jestem szczególnie szczęśliwy, że Ruda Śląska stała się miastem, gdzie postanowili spotkać się i porozmawiać o samorządzie i jego roli w Polsce prezydenci i burmistrzowie miast, zrzeszeni w Ruchu Samorządowym Tak dla Polski wraz z krajowym zarządem stowarzyszenia - powiedział Krzysztof Mejer. - Samorząd w Polsce to jedna wielka rodzina. A największym jego dobrem jest współpraca i wymiana doświadczeń. I dziś właśnie rozmawialiśmy o pomysłach, z których moglibyśmy skorzystać w naszym mieście - dodał kandydat.

Następnie zgromadzeni przedstawiciele ruchu udzielili poparcia Krzysztofowi Mejerowi jako kandydatowi na prezydenta Rudy Śląskiej. Jako pierwszy głos zabrał Jacek Karnowski, prezydent Sopotu, prezes zarządu stowarzyszenia. - W naszym ruchu są osoby z różnych opcji politycznych, ale najwięcej jest bezpartyjnych samorządowców, tak jak ja. Jesteśmy pełni nadziei, że Ruda Śląska pod rządami Krzysztofa Mejera będzie miastem bardzo znaczącym, nie tylko na Śląsku i w Zagłębiu, ale także w całej Polsce. Polsce potrzebni są zdecydowani, odważni samorządowcy, tacy, jak Krzysztof Mejer i wierzę, że razem z mieszkańcami jeszcze bardziej zmieni oblicze Rudy Śląskiej - powiedział Karnowski.

Z kolei Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi, w swojej wypowiedzi nawiązała do „betonozy” rudzkiego rynku, który Krzysztof Mejer zamierza na nowo zagospodarować.

. - Ten rynek pokazuje, jak ważna jest zmiana patrzenia na miasto jako takie. Krzysztof to rozumie. Obiecał mi, że za rok, za dwa będziemy mogli się spotkać w tym miejscu na dłużej i nie będzie nam groził udar słoneczny, jak dziś. Wspierajmy o kandydata i walczmy z nim o środowisko. To jest nasza misja i nasz cel - mówiła Hanna Zdanowska.

Głos zabrał też Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. - Obecność nas wszystkich, z całej Polski, pokazuje jak ważna jest solidarność samorządowa. Miałem okazję przekonać się o tym niedawno, bo ponad rok temu. Poparcie samorządowców, tych osób, które są wybierane bezpośrednio przez mieszkańców, to tak naprawdę oznaka pewnej autentyczności. To ludzie, którzy potrafią odszukać partnera do współpracy. I takiego partnera odnaleźliśmy w osobie Krzysztofa Mejera. Jesteśmy głęboko przekonani, że jego doświadczenie i pracowitość pozwolą rudzianom spełniać ich marzenia. Zapraszam rudzian, by wybrali Krzysztofa już w pierwszej turze, bo to pozwoli ruszyć od razu z pewnymi projektami. - podkreślił Fijołek.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wyzwolenia1

W piątek przekazanie placu budowy pod remont Wyzwolenia

Kontrola PO dotycząca Funduszu Górnośląskiego

Budka nie popiera nikogo, ale... liczy, że wygra Pierończyk

Ruda Śląska

Kto zostanie prezydentem Rudy Śląskiej? Debata kandydatów

Na znak żałoby flagę opuszczono do połowy masztu

Kto zostanie prezydentem Rudy Śląskiej?

Wymazruda4

Najprawdopodobniej jutro ruszy czwarty punkt wymazowy

dach targowiska

Modernizacja dachu targowiska w Rudzie Śląskiej

182931241 1126176244559487 1349398236487363872 n

Nowa firma odpowiedzialna za odbiór śmieci