Rozpoczęto testy Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej

Elektroniczne tablice wskazujące godziny przyjazdów i odjazdów pojazdów komunikacji miejskiej zamontowano już m.in. przy przystanku „Nowy Bytom Urząd Miasta” oraz „Kochłowicki Rynek”. Obecnie trwa ich testowanie.

Tablice

Przypomnijmy, że montaż Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej zainicjowano w 2012 roku, a do 2014 roku udało się ustawić ok. 70 takich elektronicznych tablic informacyjnych. Wtedy przedsięwzięciem zajmował się KZKGOP. Kiedy zastąpiono go Związkiem Transportu Metropolitalnego nie zrezygnowano z planów wprowadzenia ułatwień w podróżowaniu komunikacją miejską.

Tylko w ciągu 5 miesięcy 2020 roku udało się zamontować ponad sto urządzeń, a w najbliższym czasie ZTM planuje zamontowanie 60 kolejnych, które pojawią się w 12 miastach. W pięciu lokalizacjach takie urządzenia będą miały swój debiut. Do tej pory, bowiem, nie było ich w Rudzie Śląskiej, Bytomiu, Czeladzi, Piekarach Śląskich i Radzionkowie. Teraz się to zmieni. ZTM zapowiada, że docelowo będzie funkcjonowało aż 500 tablic.

Rudzie tablice, znajdujące się przy przystankach „Nowy Bytom Urząd Miasta” oraz „Kochłowice Rynek”, są obecnie testowane. Wyświetlacz umieszczono po obu ich stronach. Co więcej, urządzenia wyposażono w kamery monitoringu.

Fot. Archiwum Metropolia GZM

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon