Rozpoczęto testy Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej

Elektroniczne tablice wskazujące godziny przyjazdów i odjazdów pojazdów komunikacji miejskiej zamontowano już m.in. przy przystanku „Nowy Bytom Urząd Miasta” oraz „Kochłowicki Rynek”. Obecnie trwa ich testowanie.

Tablice

Przypomnijmy, że montaż Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej zainicjowano w 2012 roku, a do 2014 roku udało się ustawić ok. 70 takich elektronicznych tablic informacyjnych. Wtedy przedsięwzięciem zajmował się KZKGOP. Kiedy zastąpiono go Związkiem Transportu Metropolitalnego nie zrezygnowano z planów wprowadzenia ułatwień w podróżowaniu komunikacją miejską.

Tylko w ciągu 5 miesięcy 2020 roku udało się zamontować ponad sto urządzeń, a w najbliższym czasie ZTM planuje zamontowanie 60 kolejnych, które pojawią się w 12 miastach. W pięciu lokalizacjach takie urządzenia będą miały swój debiut. Do tej pory, bowiem, nie było ich w Rudzie Śląskiej, Bytomiu, Czeladzi, Piekarach Śląskich i Radzionkowie. Teraz się to zmieni. ZTM zapowiada, że docelowo będzie funkcjonowało aż 500 tablic.

Rudzie tablice, znajdujące się przy przystankach „Nowy Bytom Urząd Miasta” oraz „Kochłowice Rynek”, są obecnie testowane. Wyświetlacz umieszczono po obu ich stronach. Co więcej, urządzenia wyposażono w kamery monitoringu.

Fot. Archiwum Metropolia GZM

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Liscie1

Wszędzie opadłe liście. Jedni grabią, inni czekają

Kosz3

Miał być szczytny cel, kroi się awantura

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden

PSZOK

Ruszył pierwszy PSZOK w Rudzie Śląskiej

Pociąg Kolei Śląskich

Pociągi do Katowic i Gliwic będą jeździć szybciej

FB IMG 1620121606811

Otwarcie powszechnych punktów szczepień