Rozdaliśmy setki opasek odblaskowych. Noście je i pamiętajcie o bezpieczeństwie!

Zgodnie z zapowiedziami - przygotowaliśmy dla was kilkaset opasek odblaskowych. W miniony czwartek, podczas policyjnej akcji "Bezpieczny pieszy", Rudzianin.pl wraz z wolontariuszami rozdawali je mieszkańcom. Byliśmy w Nowym Bytomiu i Wirku, a biało-czerwone, sygnowane logo Rudzianin.pl odblaski niech przypominają wam nie tylko o portalu, ale przede wszystkim o byciu widocznym!

Znakomita większość przechodniów nosi się na ciemno. Po zmroku stają się praktycznie niewidoczni dla kierowców. Jak łatwo o tragedię podczas przechodzenia przez jezdnię - nikomu nie trzeba tłumaczyć. Ale teoria to jedno, a praktyka - coś zupełnie innego. By nieco poprawić bezpieczeństwo tak pieszych, jak i kierowców - rozdaliśmy mieszkańcom setki opasek odblaskowych.

- Wiem, sama jestem kierowcą i znam problem niewidocznych pieszych. Wiele razy mi się zdarzyło, że zauważyłam wchodzącego na jezdnię w ostatniej chwili - mówiła jedna z mieszkanek naszego miasta. - Sama ubieram się na czarno, więc z przyjemnością wezmę i na pewno będę nosić!

W godzinach wieczornych, wraz z patrolem rudzkiej drogówki, Rudzianin.pl i wolontariusze rozdawali mieszkańcom odblaskowe opaski. Mogliście nas zauważyć na Niedurnego w Nowym Bytomiu i przy wireckiej Plazie.

- Zwracaliśmy uwagę na problem widoczności pieszych, szczególnie w porze zimowej, gdy szybko zapada zmrok. Pieszy ubrany na ciemno, nawet w mieście jest słabo widoczny, a choćby taki element odblaskowy jak opaska pozwala go szybciej zauważyć - mówią rudzcy policjanci.

Przy okazji instruowaliśmy mieszkańców, jak korzystać z opasek. Pamiętajcie, że ten element, by spełniał swoje zadanie, musi być umieszczony w widocznym miejscu. Na rękawie, nogawce, w najgorszym razie na torebce czy plecaku.

- Będę nosić! Wiem jak to ważne. Coraz częściej słyszy się o potrąceniach pieszych - mówiła inna rudzianka.

Mamy nadzieję, że nasz skromny wkład i staranie o poprawę bezpieczeństwa przyniesie efekt, a same opaski odblaskowe staną się nieodłącznym elementem waszego wyposażenia podczas spacerów po zmroku.

Dziękujemy rudzkiej firmy Adeko za wsparcie finansowe przy zakupie odblasków, rudzkiej policji oraz naszym wolontariuszom, dzięki którym akcja poszła tak sprawnie. Ukłony dla: Zbyszek, Daria Pietrzak i Anna Skop - choć było zimno i nieprzyjemnie - wasza energia i zapał rozgrzały wieczór!

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon