Roboty drogowe na ul. Solidarności związane z przebudową kanalizacji. Zostanie wprowadzony ruch wahadłowy

Od poniedziałku na ulicy Solidarności rozpoczną się roboty drogowe związane z przebudową kanalizacji. Na odcinku ok. 70 metrów zostanie wprowadzony ruch wahadłowy. Z utrudnieniami muszą liczyć się także osoby korzystające z komunikacji miejskiej - przesunięty zostanie przystanek autobusowy „Halemba Energetyków”.

Mapy Google
Solidarności

Od poniedziałku, 8 sierpnia rozpoczną się roboty drogowe na ul. Solidarności, wiąże się to z wprowadzeniem ruchu wahadłowego, w rejonie wyjazdu z ul. Międzyblokowej. Dotychczasowy zakres robót związanych z przebudową kanalizacji w Halembie nie wymagał wprowadzenia zmian w organizacji ruchu.

- Nowa organizacja ruchu obowiązywać będzie od poniedziałku 8 sierpnia, a kluczową zmianą będzie wprowadzenie ruchu wahadłowego na odcinku ok. 70 m ul. Solidarności od budynku nr 13 do skrzyżowania z wyjazdem z ul. Międzyblokowej. Z tego też powodu za wspomniane skrzyżowanie przesunięty zostanie także przystanek autobusowy „Halemba Energetyków” - informuje Urząd Miasta w Rudzie Śląskiej.

Ciąg dalszy nastąpi

Po wykonaniu powyższego odcinka, prace kontynuowane będą przy ul. Solidarności, w kierunku ul. Miodowej. Wtedy również kierowcy muszą liczyć się z wprowadzeniem ruchu wahadłowego. Całość prac będzie trwać przez kilka tygodni.

Dodatkowo od połowy lipca prowadzone są prace przy ul. Miodowej - została tam już zainstalowana nowa kanalizacja. Po zakończeniu całości robót w tym miejscu drogowcy przeniosą się na ul. Racławicką.

Przebudowa kanalizacji w Rudzie Śląskiej - Halembie składa się z dwóch zadań. Pierwsze z nich dotyczy zlewni „Miodowa”, planowany czas jej zakończenia jest na połowę przyszłego roku. Drugie natomiast obejmuje obręb zlewni „Międzyblokowa” i zakończy się jeszcze w tym roku.

Łączny koszt obu zadań to ponad 20,5 mln zł. Inwestycja w Halembie to część większego projektu „Zagospodarowanie wód opadowych wraz z monitoringiem środowiskowym w mieście Ruda Śląska – Chronimy Krople Deszczu”, na który miasto pozyskało ponad 31 mln zł dofinansowania ze środków Unii Europejskiej.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Budowa szkoly nr 17 ruda slaska 1

Budowa Szkoły Podstawowej nr 17 już na półmetku

Budżet Obywatelski w Rudzie Śląskiej

Nowe inwestycje w mieście

Regionalizm

Jak zainteresować młodzież śląskością i tradycją regionalną?

Lady D 1 2

Rudzka "Lady D" - Małgorzata Kubela

alkohol

Koniec z nocną sprzedażą alkoholu!

pieszy z telefonem

Zakaz korzystania z telefonu przez pieszych

182769576 327778855584343 6565348352328780700 n

Zbiórka plastikowych zakrętek w Kochłowicach