Remont "Zakrętu mistrzów" na DTŚ w Rudzie Śląskiej. Uwaga na korki

Od dziś, przez najbliższe dwa dni, będą poważne utrudnienia w ruchu na Drogowej Trasie Średnicowej w kierunku Katowic. Rozpoczęła się naprawa nawierzchni na odcinku od wiaduktu ulicy Styczyńskiego, do wiaduktu ulicy Niedurnego, czyli na "Zakręcie mistrzów".

Michał Budziński
Utrudnienia na DTŚ na Zakręcie mistrzów

Od poniedziałku, 22 listopada, do wtorku, 23 listopada - szczególnie w godzinach szczytu - może się korkować. Z trzech pasów - remontowane są dwa. Ruch odbywa się tylko prawym pasem. Od środy - zmiana - zamknięte będą środkowy i prawy pas - ruch puszczony będzie tylko lewym. Jak się dowiedzieliśmy w Wydziale Dróg i Mostów rudzkiego magistratu - założeniem wykonawcy jest ukończenie prac do środy, do godziny 18. W czwartek więc sytuacja powinna wrócić do normy. Zakres prac nie przewiduje wprawdzie poważniejszych zmian, może jednak znikną garby poprzeczne, z których słynął zakręt.

Przez najbliższe dni oznacza to jednak długie kolejki samochodów, zwłaszcza w godzinach porannych. Warto ten odcinek warto omijać i jadąc w kierunku Katowic - wjechać na "średnicówkę" na przykład na Skałce.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon