Remont ulic Czarnoleśnej i Wyzwolenia. Prace są na zaawansowanym etapie

W Rudzie Śląskiej ruszają kolejne dwie inwestycje drogowe, które powstały w wyniku szkód górniczych. Prace budowlane na ulicy Czarnoleśnej i Wyzwolenia rozpoczną się 21 lutego. Inwestycja zostanie sfinansowana przez przedsiębiorstwo górnicze.

Mieszkańcy Rudy po kilku latach doczekali się remontu ulic Czarnoleśnej i Wyzwolenia. Spółka Restrukturyzacji Kopalń wyłoniła wykonawcę.

- Remont ulicy Czarnoleśnej obejmie odcinek od wiaduktu do ulicy 1 Maja. Zakres prac jest bardzo zaawansowany i kompleksowy - wyjaśnia Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej.

Zadanie złożone z kilku etapów

Oprócz samej nawierzchni wymienione zostaną chodniki, ścieżki rowerowej, która dotąd wykonana była z kostki betonowej i zastąpiona zostanie asfaltem. Prace zostaną zakończone w październiku br. Wymianie ulegnie około kilometr nawierzchni.

Jednak w związku z prowadzonymi pracami, cały odcinek ulicy Czarnoleśnej będzie zamknięty dla ruchu samochodów osobowych, z wyjątkiem autobusów komunikacji miejskiej i dojazdów do posesji wzdłuż tej ulicy.

Równolegle rozpocznie się także remont ulicy Wyzwolenia - na odcinku ul. Spokojnej do Nowoka, czyli około 150-metrowy odcinek.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon