Remont ulic Czarnoleśnej i Wyzwolenia. Prace są na zaawansowanym etapie

W Rudzie Śląskiej ruszają kolejne dwie inwestycje drogowe, które powstały w wyniku szkód górniczych. Prace budowlane na ulicy Czarnoleśnej i Wyzwolenia rozpoczną się 21 lutego. Inwestycja zostanie sfinansowana przez przedsiębiorstwo górnicze.

Mieszkańcy Rudy po kilku latach doczekali się remontu ulic Czarnoleśnej i Wyzwolenia. Spółka Restrukturyzacji Kopalń wyłoniła wykonawcę.

- Remont ulicy Czarnoleśnej obejmie odcinek od wiaduktu do ulicy 1 Maja. Zakres prac jest bardzo zaawansowany i kompleksowy - wyjaśnia Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej.

Zadanie złożone z kilku etapów

Oprócz samej nawierzchni wymienione zostaną chodniki, ścieżki rowerowej, która dotąd wykonana była z kostki betonowej i zastąpiona zostanie asfaltem. Prace zostaną zakończone w październiku br. Wymianie ulegnie około kilometr nawierzchni.

Jednak w związku z prowadzonymi pracami, cały odcinek ulicy Czarnoleśnej będzie zamknięty dla ruchu samochodów osobowych, z wyjątkiem autobusów komunikacji miejskiej i dojazdów do posesji wzdłuż tej ulicy.

Równolegle rozpocznie się także remont ulicy Wyzwolenia - na odcinku ul. Spokojnej do Nowoka, czyli około 150-metrowy odcinek.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

1 marca ulica Czarnoleśna będzie zamknięta dla ruchu

Już za kilka dni rusza remont ulicy Czarnoleśnej

Wyzwolenia1

W piątek przekazanie placu budowy pod remont Wyzwolenia

Karmanskie

Szykują się duże inwestycje drogowe w Rudzie Śląskiej

Kopalnia Ruda Bielszowice

Co dalej z górnictwem w Rudzie Śląskiej? Pytamy kandydatów

W tym miejscu powstanie rondo turbinowe

Znamy wykonawcę przebudowy ulicy Wolności

Ruda Śląska. Termomodernizacja budynków

Termomodernizacja budynków w Rudzie Śląskiej

Przystan mejer

„Przystań” uratowana? Ruda Śląska oddała...