Rekordzista! Z promilami na hulajnodze

To musiała być impreza. Do tego wczesna. Bo 24-latek z Rudy wpadł w ręce policji już około 19.40. Po tym, jak... przewrócił się na hulajnodze w okolicy ronda turbinowego na Karmańskim. Okazało się, że nie przewrócił się bez powodu.

Policja Śląska
Hulajnogą z 3 promilami? W Rudzie się da :)

W minioną sobotę, około godziny 19.30, na rondzie turbinowym w okolicy Kauflandu w Rudzie, jadący tam kierowca zauważył ciekawy przypadek.

- Zobaczył jadącego jezdnią na hulajnodze mężczyznę, który miał wyraźny problem z zapanowaniem nad nią - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z policji w Rudzie Śląskiej.

W okolicy ronda mężczyzna na elektrycznym jednośladzie próbował wjechać na chodnik. Próba zakończyła się spektakularnym upadkiem. To go jednak nie zraziło do dalszej podróży. Porzucił hulajnogę i pomaszerował w kierunku skrzyżowania. Widząc to wszystko - kierowca wezwał policję.

- W okolicy ulicy Zabrzańskiej patrol drogówki zauważył opisanego mężczyznę. Miał rozbitą głowę i niezbyt kojarzył, co się dzieje - dodaje Ciozak

Badanie trzeźwości wykazało 3,04 promila! Wezwany na miejsce zespół ratownictwa medycznego zaopatrzył "kaskadera" i zawiózł do szpitala.

Mężczyzna wprawdzie nie został ukarany na miejscu mandatem, ale sprawa została przekazana do referatu wykroczeń. Za jazdę hulajnogą po jezdni grozi wprawdzie tylko 50 złotych mandatu, ale już jazda pod wpływem alkoholu wychodzi drożej - 24-latek z Rudy może liczyć na karę w wysokości 2500 złotych. Nie wykluczone też, że sprawa trafi do sądu.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Jazda z promilami hulajnogą kosztowała rudzianina 2500 zł

Z promilami na hulajnodze

Artura Kołodziejczyka szukają od świąt

Szukają zaginionego chorzowianina

Policjanci łatwo ustalili sprawcę kolizji dzięki... zgubionej tablicy rejestracyjnej

Liczył na rabat? I dostał - 6 tysięcy mandatu dla rudzianina

W torbie przy śmietniku 39-latka zostawiła 65 tysięcy złotych

Oddała oszustowi całe oszczędności

309280930 1076220283088481 3371056440525382106 n

Znajomy prosił o pożyczkę przez FB...

41-latek tymczasowo aresztowany za napaść na matkę

Synuś pchnął matkę nożem. Usłyszał już zarzut

Skradzione na Lipa auto odnalezione na...Lipa

Policja! Ukradli mi samochód!