Ratunku! Pająk!

Ptasznik

Ciekawe zgłoszenie przyjęła w weekend rudzka Straż Miejska. Mieszkaniec Bykowiny zadzwonił z prośbą o pomoc, bo do jego mieszkania wszedł pająk. Brzmi śmiesznie? W przypadku wielu gatunków pająków spotykanych w mieszkaniach - popularnych kątników czy nasoszników - zapewne tak by było. Ale mieszkanie na Siekiela w Bykowinie za nowy dom obrał... ptasznik.

Na dowód, że to nie jest panika wywołana arachnofobią i mieszkaniec Bykowiny naprawdę ma większy problem - wysłał strażnikom zdjęcia. Z jego relacji wynikało, że ptasznik wszedł do kuchni i schował się pod zabudową. Na miejsce przyjechali strażnicy miejscy i strażacy z rudzkiej PSP.

- Zastęp strażaków przeszukał dokładnie mieszkanie, porozkręcali wszystkie meble, ale pająka nie znaleźli - mówi st. kpt. Mariusz Kita z Państwowej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej.

Właściciel mieszkania został uspokojony. Z przekonaniem, że pająk uciekł. Do czasu.

- Niedługo później otwarł zmywarkę. I tam znalazł nieproszonego gościa - mówi Marek Partuś, komendant Straży Miejskiej w Rudzie Śląskiej.

Wtedy wezwano specjalistyczną firmę i okazały osobnik został w słoiku eksmitowany ze swojego ciepłego, wilgotnego kąta. Niewykluczone, że pająk uciekł komuś z hodowli i zawędrował pod zły adres. Jeśli ktoś szuka swojego pupila - Straż Miejska ma informacje, kto zajął się zbiegiem.

Jak byście zareagowali na taki widok? Zobaczcie zdjęcia.

Ptasznik

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Smieci1

Rudzkie lasy zamieniają się w śmietniki

Ewa Chmielewska i Łukasz Kohut podczas spaceru po Rudzie Śląskiej

Europoseł poznał uroki Rudy Śląskiej

Basen nowy bytom1

"Mandatów zaufania" coraz więcej. A jak z realizacją?

Choinka

Macie żywą choinkę w donicy? Nie wyrzucaj - zasadź drzewo

Wielki piec w Rudzie Śląskiej ma własny teledysk

Wielki piec Huty Pokój w teledysku

Nivea podworko1

Kolejny konkurs „Podwórko Nivea”. Walczmy, by powstało w...

Castorama2

Castorama zamiast Tesco. Praca dla 130 osób. Wkrótce...