Ratowali mieszkańców kamienicy przy Ściegiennego w Wirku. Policjanci pierwsi na miejscu pożaru

PSP Ruda Śląska
Pozar scieg

W niedzielny wieczór, o godzinie 20.16, dyżurny telefonu alarmowego otrzymał informację o pożarze w jednej z kamienic przy Ściegiennego w Rudzie Śląskiej Wirek. Jako pierwsi na miejsce przybyli policjanci z komisariatu IV. I bez wahania ruszyli na pomoc z... samochodową gaśnicą.

Na szczęście ogień nie był duży - powstał na skutek zwarcia w instalacji elektrycznej. Zanim udało się go zdusić - w duszącym, wypełniającym klatkę schodową dymie, mundurowi ewakuowali mieszkańca lokalu, gdzie doszło do pożaru oraz dwie osoby z mieszkania powyżej. Później wrócili do radiowozu po gaśnicę i zdusili ogień. 

Jak zeznał właściciel mieszkania - "wybiło bezpieczniki i zapaliła się instalacja". Ogień objął skrzynkę bezpiecznikową, przewody, nadpaleniu uległy też drzwi wejściowe do mieszkania.

Strażacy dokończyli gaszenia za pomocą gaśnicy proszkowej. Nikt nie ucierpiał w tym incydencie, jednak dwaj policjanci i jedna z lokatorek, z objawami zatrucia dymem, zostali przez pogotowie przewiezieni na badania do godulskiego szpitala.

Dziś policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza, wraz z biegłym, będzie ustalała dokładne przyczyny powstania pożaru. Według wstępnych ustaleń śledczych - rzeczywiście mogło dojść do zwarcia w instalacji elektrycznej mieszkania. Niewykluczone jednak, że wskutek samodzielnych przeróbek.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Pieniądze (zdjęcie ilustracyjne)

Rudzianka oszukana na aplikację AnyDesk

18-letni pedofil zatrzymany w Rudzie Śląskiej

18-letni pedofil zatrzymany. Napadł na 8-latkę w Rudzie

Dilerrrrr

A mogło być tylko 50 złotych mandatu

Rozbojarze zostali tymczasowo aresztowani

Trzech bandytów zatrzymanych. Akcja jak z filmu

60ab931528b87 p

Dachowanie na DTŚ w Rudzie Śląskiej

rowerzysta

Akcja „Jednośladem bezpiecznie do celu"

Poszukiwany

Ukradł elektryczne szczoteczki do zębów