ODK "Pulsar" dla seniorów - ćwiczenia i spotkania z ciekawymi ludźmi, a nawet kursy i szkolenia

Od października ODK Pulsar w Wirku rewolucjonizuje dotychczasowe działania z seniorami. Nowy pomysł, to poranne zajęcia aktywizujące. Ale nie tylko - oferta będzie szeroka.

ODK Pulsar
Pulsar wychodzi z ofertą dla seniorów - ćwiczenia, szkolenia i spotkania z ciekawymi ludźmi

Na początek - dwa razy w tygodniu odbywać się będą ćwiczenia fizyczne dla osób starszych. Dla odwagi - można przyjść z wnukami - zachęcają członkowie klubu.

- Po zajęciach, zamiast rozejść się do domów, zapraszamy do wspólnego spędzenia czasu w towarzystwie ciekawych gości, których będziemy zapraszać na nasze spotkania. Mamy już potwierdzony akces pracowników Muzeum Miejskiego w Rudzie Śląskiej oraz licznych organizacji pozarządowych z terenu naszego miasta. Chcemy, by goście reprezentowali jak najszersze spektrum tematyczne. Zapraszać będziemy też hobbystów, lekarzy, historyków, kosmetologów i tych wszystkich, którzy będą potrafili wnieść w ich dotychczasową jesień życia nową jakość - mówi Damian Belok z ODK pulsar.

Współpraca z organizacjami pozarządowymi pozwala również na zorganizowanie darmowych zajęć dydaktycznych, takich jak nauka języków obcych czy obsługi komputera. Wszystkie te działania będą odbywać się pomiędzy godziną 10 a 13, wtedy bowiem, jak wynika z badań potrzeb środowiskowych - rudzcy seniorzy najchętniej skorzystają z dedykowanej im oferty.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon