Przez ciebie zwolnili mnie z pracy! Razem pili, a potem skatowali 51-latka z Rudy Śląskiej

Dwóch mężczyzn z Rudy Śląskiej tymczasowo aresztowanych za ciężkie pobicie 51-letniego kolegi. Zaczęło się od wspólnej bibki. Potem były animozje i... skończyło się na skatowaniu kamrata.

Jacek Skorek
Zakrwawionego mężczyznę zauważyli na przystanku przechodnie

W piątkowy wieczór, pracujący na ochronie w jednej z firm w okolicy dawnych zakładów odzieżowych na Czarnym Lesie mężczyzna - zaprosił na "skromny, wojskowy poczęstunek" swoich znajomych. Wraz z 27. i 28-latkiem spożywali alkohol. Ale w pewnym momencie jednemu z "młodych" przypomniało się, że to przez gospodarza zabawy został zwolniony z pracy.

- Skrępowali go taśmą klejącą i brutalnie pobili. Przewrócony na podłogę był bity i kopany po całym ciele. Na skutek pobicia 51-latek doznał poważnych obrażeń głowy i trafił do szpitala - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej.

Zakrwawionego mężczyznę, któremu udało się uwolnić, zauważyli na przystanku autobusowym na Czarnym Lesie przechodnie i wezwali policję.

- Policjanci z Wydziału Kryminalnego rudzkiej komendy zatrzymali 27-latka, podejrzanego o pobicie. Dzień później ustalili i dotarli do drugiego agresora – 28-letniego rudzianina. Śledczy z rudzkiej komendy zebrali materiał dowodowy, który pozwolił prokuratorowi na przedstawienie sprawcom pobicia zarzutów i wystąpienia do sądu o ich tymczasowe aresztowanie. Na wniosek śledczych, rudzki sąd zastosował wobec obu rudzian najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci aresztu. Czynności w sprawie trwają, a kryminalni ustalają teraz motywy sprawców - dodaje Ciozak.

Zdrowiu pobitego mężczyzny na szczęście nic nie zagraża.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Metoda na policjanta tym razem nie podziałała

Brawo dla naszej seniorki za sprytną zagrywkę!

Jechali na holu pod wpływem i z zakazem

Nie, na holu też nie można jechać z promilami

Złodziej z Rossmana w pełnej krasie

Perfumy i kosmetyki mają wzięcie u złodziei

34-latka uderzyła w znak drogowy. Miała 2,5 promila

Na drodze stanął jej znak. Rudzianka miała 2,5 promila

Młody bandzior znów za kratami. Wolnością "cieszył się" 3 dni.

Nie w smak była mu wolność. 18-latek z Orzegowa znów siedzi

"Bezpieczny pieszy" w centrum - tu bez wykroczeń

"Bezpieczny pieszy" w Rudzie Śląskiej - podsumowanie

Bezpieczna droga do szkoły - ruszyła policyjna akcja

Bezpieczna droga do szkoły