Przetrzymywał dziewczynę, jej siostra zawiadomiła policję. Okazało się, że mężczyzna był pijany

Wczoraj wieczorem telefon do dyżurnego postawił na nogi policjantów z Rudy Śląskiej i Bytomia. Przerażona kobieta poinformowała, że jej siostra jest siłą przetrzymywana w samochodzie przez swojego partnera, płacze i krzyczy, że chce wrócić do domu.

Policja noc2

Policjanci z rudzkiej "jedynki" zaczęli sprawdzać informacje. Zadzwonili na numer rzekomo przetrzymywanej dziewczyny. Ta powiedziała, że... nic jej się nie dzieje.

- Dyżurny usłyszał jednak w tle męski głos. Mężczyzna mówił, że to nie są żarty, że za chwilę straci rękę i nos. Sprawa zaczynała obierać groźny obrót - relacjonuje asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej.

W pewnym momencie partner wyrwał jej telefon i zaczął rozmowę z dyżurnym. Powiedział, że dziewczyna jest pełnoletnia i może wracać do domu, kiedy chce. A całą aferę rozdmuchała jej siostra i nikt nie potrzebuje pomocy.

- Na nogi postawiono patrole z Rudy Śląskiej i Bytomia, gdyż z uzyskanych informacji - na terenie tych miast mogła się znajdować zagrożona kobieta. Około godziny 23. jej siostra znów zadzwoniła, że samochód właśnie podjechał pod dom. Natychmiast udali się tam policjanci z "jedynki" - mówi Arkadiusz Ciozak.

"Przetrzymywanej siłą" dziewczynie na szczęście nic się nie stało, problemów narobił sobie za to jej 23-letni partner, mieszkaniec Bytomia. Policjanci sprawdzili go bowiem alkomatem. Wydmuchał 1,7 promila. Za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu stracił prawo jazdy, grozi mu też grzywna i kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Na ulicy Wyzwolenia w Rudzie Śląskiej pijana kobieta uderzyła w znak drogowy

Wypadła z drogi i uderzyła w znak - policję wezwał świadek

Śląsk Policja

Policjanci zatrzymali agresywnego i pijanego kierowcę

Dmuchanie 2

Przed siódmą rano w niedzielę z takim wynikiem?

Policjadiler

Podejrzewali go o narkotyki, znaleźli coś lepszego

Alter2

Mają złodziei, którzy okradli browar Alternatywa w Goduli

Policja Ruda Śląska

Terroryzował rodziców. Nie wytrzymali i wezwali policję

Grafiti3

Graffiti na szkole muzycznej. "Artysta" zatrzymany