Przetarg na fotoradar na DTŚ - do 14. października można składać oferty

Fotoradardts

O fotoradar na "zakręcie mistrzów" miasto wnioskowało do GITD już cztery lata temu. Niestety, cały czas trwało "opiniowanie". Bo, jak się dowiedzieliśmy w Głównej Inspekcji Transportu Drogowego - takich wniosków spływają setki z całego kraju. A koszt jednego - co najmniej ćwierć miliona złotych. I "główna" po prostu nie ma pieniędzy. Ale kiedy rudzcy radni uchwalili, że zapłacimy za fotoradar z kasy miasta - natychmiast pojawiła się pozytywna opinia i zgoda na włączenie go w krajowy system.

Na ogłoszony kilka dni temu przetarg nie wpłynęły jeszcze oferty. To podobno normalne, bo gdyby pojawiły się dodatkowe zapytania - złożonej oferty nie można już cofnąć. Dlatego większość potencjalnych chętnych do ustawienia "żółtej budki" na rudzkim odcinku Drogowej Trasy Średnicowej - czeka do ostatniego momentu.

Fotoradar na "zakręcie mistrzów" DTŚ w Rudzie Śląskiej - warunki przetargu

Ogłoszony przetarg stanowi o "dostawie jednego stacjonarnego urządzenia rejestrującego przeznaczonego do pracy na maszcie wraz z urządzeniami integrującymi oraz obudową i masztem wraz z wykonaniem wszystkich niezbędnych robót budowlanych związanych z przygotowaniem fundamentu pod instalację obudowy i podłączeniem urządzenia do zasilania – złącze zasilające zostanie wykonane przez Zamawiającego". Dodatkowo wykonawca wykona wszelkie prace budowlane związane z koniecznością wykonania fundamentu, podłączenie zasilania, a następnie dostarczy stacjonarne urządzenie rejestrujące i zamontuje je na przygotowanym wcześniej fundamencie. Samo urządzenie rejestrujące – na dzień składania ofert - musi posiadać ważną Decyzję Zatwierdzenia Typu wydaną przez Prezesa Głównego Urzędu Miar lub "ważną decyzję o uznaniu za równoważne zatwierdzeniu typu dokumentów potwierdzających dokonanie prawnej kontroli metrologicznej, wydaną przez Prezesa Głównego urzędu Miar, z której wynika, że urządzenie może być zamontowane i rejestrować wykroczenia drogowe w obudowie na konkretnym typie masztu zainstalowanym na poboczu drogi". Decydujące o wyborze oferty będą:

  • cena (60)
  • gwarancja (20)
  • termin realizacji zamówienia (20)

Oferty zostaną otwarte 14 października o godzinie 11.30.

Integracja z systemem CANARD

Jak się dowiedzieliśmy w Głównej Inspekcji Transportu Drogowego - samo włączenie fotoradaru do systemu jest błyskawiczne, gdyż "budka" łączy się radiowo i jedyne co trzeba zrobić, to po prostu przypisać do systemu nowe urządzenie i przeprowadzić kilkudniowe testy integracji z CANARD-em. Zgodnie z założeniami przetargu - inwestycja musi być gotowa do 20 grudnia 2021 roku.

Fotoradar na rudzkim "zakręcie mistrzów" stanie na nitce w kierunku Katowic w okolicy wiaduktu. Problemem pozostanie więc nadal ścieżka na Gliwice, gdzie dochodzi do nie mniejszej liczby zdarzeń drogowych.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Fotorapid pro rejestruje do 32 aut jednocześnie

Na "zakręcie mistrzów" stanie najnowocześniejszy fotoradar?

Fotoradar

Dwie oferty w przetargu na fotoradar na DTŚ

183323674 1081254302400403 4334693175965690517 n

Powstaje Dolina Kochłówki

Górna stawka opłaty za posiadanie psa na 2022 r. w innych gminach wynosi aż 132 zł

Będą wyższe opłaty za posiadanie psa. Tak zadecydowali radni

Bytom Tablice po śląsku przed Urzędem Miejskim

Urzůnd Miejski we Rudzie. Chcielibyście takie tablice?

Family 1466262 1920

200 rodzin zastępczych jest w Rudzie Śląskiej

Pszok rudam

Nowy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych