Przetarg na fotoradar na DTŚ - do 14. października można składać oferty

O fotoradar na "zakręcie mistrzów" miasto wnioskowało do GITD już cztery lata temu. Niestety, cały czas trwało "opiniowanie". Bo, jak się dowiedzieliśmy w Głównej Inspekcji Transportu Drogowego - takich wniosków spływają setki z całego kraju. A koszt jednego - co najmniej ćwierć miliona złotych. I "główna" po prostu nie ma pieniędzy. Ale kiedy rudzcy radni uchwalili, że zapłacimy za fotoradar z kasy miasta - natychmiast pojawiła się pozytywna opinia i zgoda na włączenie go w krajowy system.

Fotoradardts

Na ogłoszony kilka dni temu przetarg nie wpłynęły jeszcze oferty. To podobno normalne, bo gdyby pojawiły się dodatkowe zapytania - złożonej oferty nie można już cofnąć. Dlatego większość potencjalnych chętnych do ustawienia "żółtej budki" na rudzkim odcinku Drogowej Trasy Średnicowej - czeka do ostatniego momentu.

Fotoradar na "zakręcie mistrzów" DTŚ w Rudzie Śląskiej - warunki przetargu

Ogłoszony przetarg stanowi o "dostawie jednego stacjonarnego urządzenia rejestrującego przeznaczonego do pracy na maszcie wraz z urządzeniami integrującymi oraz obudową i masztem wraz z wykonaniem wszystkich niezbędnych robót budowlanych związanych z przygotowaniem fundamentu pod instalację obudowy i podłączeniem urządzenia do zasilania – złącze zasilające zostanie wykonane przez Zamawiającego". Dodatkowo wykonawca wykona wszelkie prace budowlane związane z koniecznością wykonania fundamentu, podłączenie zasilania, a następnie dostarczy stacjonarne urządzenie rejestrujące i zamontuje je na przygotowanym wcześniej fundamencie. Samo urządzenie rejestrujące – na dzień składania ofert - musi posiadać ważną Decyzję Zatwierdzenia Typu wydaną przez Prezesa Głównego Urzędu Miar lub "ważną decyzję o uznaniu za równoważne zatwierdzeniu typu dokumentów potwierdzających dokonanie prawnej kontroli metrologicznej, wydaną przez Prezesa Głównego urzędu Miar, z której wynika, że urządzenie może być zamontowane i rejestrować wykroczenia drogowe w obudowie na konkretnym typie masztu zainstalowanym na poboczu drogi". Decydujące o wyborze oferty będą:

  • cena (60)
  • gwarancja (20)
  • termin realizacji zamówienia (20)

Oferty zostaną otwarte 14 października o godzinie 11.30.

Integracja z systemem CANARD

Jak się dowiedzieliśmy w Głównej Inspekcji Transportu Drogowego - samo włączenie fotoradaru do systemu jest błyskawiczne, gdyż "budka" łączy się radiowo i jedyne co trzeba zrobić, to po prostu przypisać do systemu nowe urządzenie i przeprowadzić kilkudniowe testy integracji z CANARD-em. Zgodnie z założeniami przetargu - inwestycja musi być gotowa do 20 grudnia 2021 roku.

Fotoradar na rudzkim "zakręcie mistrzów" stanie na nitce w kierunku Katowic w okolicy wiaduktu. Problemem pozostanie więc nadal ścieżka na Gliwice, gdzie dochodzi do nie mniejszej liczby zdarzeń drogowych.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon