Przedstawiciele władz woj. śląskiego wizytują w Nadrenii Północnej-Westfalii

Przedstawiciele władz woj. śląskiego wizytują w Nadrenii Północnej-Westfalii. – Współpraca z Nadrenią Północną-Westfalią to dla nas jeden z priorytetów w polityce międzynarodowej – przyznaje marszałek. Celem wizyty jest podpisanie Wspólnego Oświadczenia o współpracy i dalszym rozwoju przyjaznych stosunków pomiędzy Województwem Śląskim i Nadrenią Północną-Westfalią.

Władze woj. śląskiego w Nadrenii Północnej-Westfalii

Celem wizyty jest podpisanie Wspólnego Oświadczenia o współpracy i dalszym rozwoju przyjaznych stosunków pomiędzy Województwem Śląskim i Nadrenią Północną-Westfalią. Jest on jedynym regionem Republiki Federalnej Niemiec, z którym Śląsk posiada formalną współpracę.

– Współpraca z Nadrenią Północną-Westfalią to dla nas jeden z priorytetów w polityce międzynarodowej. Chcemy umocnić nasze relacje, oparte na wzajemnym szacunku i uczyć się od siebie nawzajem, korzystać ze swoich doświadczeń, szczególnie w zakresie transformacji. To także doskonała okazja dla naszych przedsiębiorców, by mogli konkurować na europejskim rynku, a dla naszych partnerów z Niemiec możliwość poznania naszych najmocniejszych stron i atutów – tłumaczył marszałek Jakub Chełstowski.

Delegacja ze Śląska wizytuje w Nadrenii Północnej-Westfalii

W pierwszym dniu wizyty delegacja, w skład której wchodzą marszałek Jakub Chełstowski, wicemarszałek Wojciech Kałuża oraz przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego, Jan Kawulok, w Dusseldorfie spotkali się z Jakubem Wawrzyniakiem, konsulem generalnym RP. Delegacja wyjechała także do Centrum Ogniw Paliwowych w Duisburgu oraz przeprowadziła rozmowy z NRW Global Business. Doszło także do spotkania z dyrektorem zarządzającym Agencją Przyszłości Rewiru Reńskiego Bodo Middeldorfem, podczas którego prowadzili rozmowy na temat stworzenia struktur i rozwoju strategii w regionie transformacji.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

IRRS

Rudzianin prezesem Instytutu Rozwoju Regionalnego

Konferencja prasowa Krzysztofa Mejera

Mejer: Trudno obwiniać mieszkańców, że nie żyli wyborami

Urna wyborcza

Jak głosowali rudzianie? Dzielnica Halemba

Krzysztof Mejer i Paweł Dankiewicz

Paweł Dankiewicz wygrał w sądzie "sprawę o lody"

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Podpisanie listu intencyjnego, 20 sierpnia 2021

EFP współpracuje z Forum Ekonomicznym

Święto miasta Ruda Śląska

Obchody ustanowienia herbu i patronki miasta