Przed wyborczymi emocjami - czas na relaks

Zanim zacznie się pełna emocji niedziela - czas na wyciszenie. Cisza wyborcza, to jeden powód. Drugi - okazja do spędzenia czasu przy rudzkim "piekaroku".

Zwiedzanie Muzeum Miejskiego w Rudzie Śląskiej i piknik przy zabytkowym piecu chlebowym w Rudzie, słynnym "piekaroku", to propozycja na rodzinne spędzenie soboty. Dla chętnych będzie też spacer historyczno-przyrodniczy.

Jak zaplanować sobotę z historią?

11.00–13.00 - wystawa stała w Muzeum Miejskim „Czas to pieniądz. Historia cywilizacji i ekonomii na przykładzie Rudy Śląskiej” oraz wystawa czasowa „Sztuka afrykańska. Forma i kolor”.

13.00 - krótka wycieczka wzdłuż kolonii robotniczej Staszica, przez dolinę Rowu Rudzkiego, ruiny domu Karola Goduli do skweru przy "piekaroku".

Na zwiedzanie Muzeum Miejskiego i spacer obowiązują zapisy (tel. 32 342 36 06).

14.00–16.00 - piknik rodzinny przy zabytkowym piecu chlebowym (ul. Bujoczka 24) w dzielnicy Ruda.

Na miejscu będzie można nie tylko podglądać tradycyjny proces wypieku chleba ale i skosztować, jak smakuje prawdziwy chleb z prawdziwego pieca.

Podczas pikniku będzie można przypomnieć sobie historię powstania zabytkowego pieca oraz dzieje miejsca, w którym się znajduje, czyli terenu dawnego dworu w Rudzie. Będzie też prelekcja o życiu pszczół i oczywiście pszczele produkty, a dla najmłodszych - warsztaty kreatywne.

Imprezę przy "piekaroku" poprowadzi Inga Papkala.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon