Przed nami VII Bieg – marsz dla zdrowia psychicznego

Przed nami kolejna impreza! Tym razem wydarzenie skierowane jest dla fanów sportu. Na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Czarnoleśnej w Nowym Bytomiu odbędzie się „VII Bieg – marsz dla zdrowia psychicznego”, który organizowany jest w ramach wojewódzkich obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. W tym roku w wydarzeniu ma wziąć udział 150 osób.

Przed nami VII Bieg – marsz dla zdrowia psychicznego

VII Bieg – marsz dla zdrowia psychicznego. Kiedy? Gdzie?

Chociaż Światowy Dzień Zdrowia Psychiczego obchodzony jest 10 października, wydarzenie odbędzie się już w tę sobotę, 11 września.

– Przy okazji tego wydarzenia trzeba zwrócić uwagę na dwie ważne społeczne kwestie, takie jak integracja z osobami chorującymi psychicznie oraz wpływ zdrowia fizycznego na dobry stan psychiczny. Chcemy przeciwdziałać stygmatyzacji osób chorujących psychicznie oraz popularyzować ideę higieny psychicznej poprzez aktywność fizyczną – podkreśla Natalia Lonser, terapeuta zajęciowy na Oddziale Psychiatrii Dziennej Miejskiego Szpitala w Rudzie Śląskiej.

Start biegu nastąpi o godz. 10:00. Natomiast biuro zawodów, gdzie można odebrać numery startowe, będzie czynne od 9:00 do 9:45. O godz. 10:00 uczestnicy biegu wezmą udział we wspólnej rozgrzewce, a zaraz po niej (o godz. 10:30) na dystansie 5,2 km swoje możliwości sprawdzą miłośnicy marszu nordic walking. Z kolei o godz. 11:30 wystartują biegacze w biegu głównym, który rozegrany zostanie także na dystansie 5,2 km.

Plan imprezy:

  • 10:00 - rozpoczęcie, rozgrzewka
  • 10:30 - start marszu nordic walking
  • 11:30 - start biegu głównego
  • 13:00 - oficjalne zakończenie

Warto dodać, że osoby, które wezmą udział w wydarzeniu, obowiązują aktualne zasady sanitarno-epidemiologiczne związane z pandemią. Organizatorami VII „Biegu - marszu dla zdrowia psychicznego” są Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon