Program wyborczy Pawła Dankiewicza: Central Park na gruntach po kopalni, żadnej nauki zdalnej

Rudzki Central Park na gruntach po kopalni „Pokój”, zwiększenie wydatków na sport, dzień otwarty w ratuszu, stypendia dla zdolnych uczniów i żadnej nauki zdalnej, bądź zamykania urzędu w razie jakiegokolwiek lockdownu – to tylko niektóre z pomysłów na zarządzanie Rudą Śląską Pawła Dankiewicza. Oficjalnie zarejestrowany kandydat na prezydenta miasta przedstawił je w czwartek (18 sierpnia) dziennikarzom.

D. Lekszycki
Paweł Dankiewicz

Paweł Dankiewicz jest jednym z sześciu kandydatów, których rejestrację w przedterminowych wyborach prezydenckich potwierdziła komisja wyborcza (w przypadku trzech innych trwa jeszcze weryfikacja podpisów). W czwartek Dankiewicz, emerytowany policjant startujący pod szyldem Komitetu Wyborczego Wyborców Paweł Dankiewicz Nowa Polska, zaprezentował mediom swój program podczas spotkania przy Starej Koksowni w Orzegowie.

- Podjąłem tą decyzję, aby pokazać nową jakość, nowe zarządzanie miastem - mówił Dankiewicz.

Kandydat na prezydenta zadeklarował zwiększenie budżetu na sport w mieście do poziomu co najmniej 5 – 6 mln zł oraz zwiększenie liczby żłobków, a także przywrócenie miejskich stypendiów dla zdolnych uczniów (obiecał, że do czasu przyjęcia stosownych regulacji przez miasto będzie przeznaczał na ten cel co najmniej 5 tys. zł z własnej prezydenckiej pensji). Jak podkreślił Dankiewicz chce, aby strategiczne decyzje odbywały się transparentnie, przy szerokich konsultacjach społecznych. W ramach otwierania urzędu proponuje ponadto cotygodniowe dyżury prezydenta (6 godzin w każdy poniedziałek). I jeszcze jedno.

- W przypadku wprowadzenia jakiegokolwiek lockdownu przez władze centralne w Warszawie urząd nie będzie praktykował noszenia maseczek, nie będzie praktykował tej manii antyzdrowotnej. Jestem przeciwny temu, aby były sesje zdalne i nauka zdalna. To wypacza sens demokracji edukacji – stwierdził Dankiewicz.

Jeśli idzie o inwestycje, to Dankiewicz zapowiada m.in. budowę parku edukacyjno – sensorycznego przy starej Koksowni w Orzegowie oraz na terenie po KWK Pokój. To drugie miejsce miałoby się stać rudzkim odpowiednikiem Central Parku w Nowym Yorku.

- To byłby rudzki centralny park, gdzie ludzie mogliby relaksować się od pracy, miło spędzać popołudnia – mówił Dankiewicz.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon