Prezydent Grażyna Dziedzic zakaziła się koronawirusem

Każdego dnia przybywa osób zakażonych koronawirusem. Dziś poinformowano o kolejnych przypadkach. Sars-Cov-2 zaraził się m.in. prezydent RP Andrzej Duda i Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej.

Dziedzic

Właśnie otrzymałam pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Na razie czuję się dobrze, ale oczywiście pozostaję w izolacji domowej i stosuję się do wszelkich zaleceń lekarskich i sanitarnych – poinformowała w sobotni poranek, 24 października, Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej.

Dodała też, że w miarę możliwości będzie wykonywała swoje obowiązki zdalnie. Jak wyjaśnił Krzysztof Mejer, zastępca prezydenta, Grażyna Dziedzic zaraziła się koronawirusem od jednego z pracowników Urzędu Miasta.

Szefowa na szczęście czuje się dobrze, przebywa w domu. Dziś sanepid zdecyduje, którzy z współpracowników Pani prezydent zostaną objęci kwarantanną. Urząd miasta pracuje normalnie, ale wszystkich mieszkańców proszę, jeśli to możliwe, o załatwianie spraw drogą pocztową, elektroniczną lub poprzez wrzucenie pism do specjalnych skrzynek. Jak widać wirus nie omija również urzędników – podkreślił Krzysztof Mejer.

Z kolei prezydent Dziedzic zaapelowała też do mieszkańców Rudy Śląskiej, pisząc:

Drodzy Mieszkańcy, każdy z nas jest narażony na zakażenie. Lawinowo rośnie liczba chorych, a od dziś cała Polska jest czerwoną strefą. Dlatego z całą mocą apeluję do Państwa o przestrzeganie wszystkich zaleceń. Są one restrykcyjne, ale konieczne. Myśleę, że lepiej w obliczu utraty zdrowia, a nawet życia, noszenie maseczki, zachowanie dystansu, ograniczenie spotkań jest niewielką ceną

Statystyki wskazują, że w ciągu minionej dobry w Rudzie Śląskiej pojawiły się 33 nowe zakażenia, wśród zarażonych są m.in. pracownicy jednej z firm, nauczyciele oraz pracownicy DPS-u Senior. Jak poinformował wiceprezydent Mejer, w ciągu doby przybyło prawie 200 osób objętych kwarantanną. To głównie nauczyciele i uczniowie szkół. W ciągu minionego tygodnia z powodu koronawirusa zmarło aż 9 osób, 290 zakaziło się wirusem, hospitalizowano 18, a w gronie ozdrowieńców przybyło 109 kolejnych.

W ciągu ostatniej doby w szpitalu zmarła już 30 ofiara koronawirusa, 84 letnia mieszkanka Rudy Śląskiej, która miała choroby współistniejące. Rodzinie zmarłej składam wyrazy współczucia. Niech spoczywa w pokoju – dodałwiceprezydent.

fot. FB Grażyna Dziedzic

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ruda Śląska. Termomodernizacja budynków

Termomodernizacja budynków w Rudzie Śląskiej

Smieci1

Rudzkie lasy zamieniają się w śmietniki

Szkola

19 tys. rudzkich uczniów zakończyło rok szkolny 2020/2021.

OSP w Rudzie Śląskiej

Nabór do OSP w Rudzie Śląskiej

Święto miasta Ruda Śląska

Obchody ustanowienia herbu i patronki miasta

kleszcz

Trwa sezon na kleszcze

183323674 1081254302400403 4334693175965690517 n

Powstaje Dolina Kochłówki