Powrót do przeszłości w rockowym stylu. W Stacji Biblioteka ruszają "muzyczne pogawędki"

„Rock and roll nigdy nie zginie. Co jakiś czas może się zahibernować i zatopić w bagnie, myślę, że musi dostosować się do pewnych reguł cyklicznej natury wszechświata. Ale zawsze będzie czekał tuż za rogiem, gotowy powrócić, łamać bariery i będzie miał się lepiej niż kiedykolwiek. Czasami rock and roll odchodzi w cień, ale nigdy nie umrze” – to cytat jednej z gwiazd rocka. Podobnie pewnie myślą ci, którym w duszy grają te mocne dźwięki. Już niedługo będą mogli o tym porozmawiać.

Płyta vinylowa

A wszystko za sprawą cyklicznych spotkań, które już od 21 kwietnia w rudzkiej Stacji Biblioteka. Nowy cykl muzycznych pogawędek pt. „Najwspanialsze płyty historii rocka” pozwoli miłośnikom dobrych brzmień powrócić do najważniejszych płyt rockowych drugiej połowy XX w. Melomani wymieniać się będą swymi doświadczeniami związanymi z odtwarzanymi z winyli dźwiękami na sprzęcie HiFi z najwyższej półki. Oprócz muzyki nie zabraknie również opowieści o kulisach ich powstania.

- Na najbliższym spotkaniu muzycznym, które już 21 kwietnia o godz. 17.30, wehikuł czasu zatrzyma się w roku 1969. Led Zeppelin „I”, Pink Floyd „Ummagumma”, The Beatles „Abbey Road” to nasze najważniejsze muzyczne przystanki. A może znajdzie się trochę miejsca na inne równie ważne tytuły płyt z roku 1969? – czytamy w wydarzeniu zamieszczonym na profilu Stacji Biblioteka.

Miejscu, które właśnie po to zostało stworzone. Bo prócz tego że ze stacji korzystają podróżni, którzy przejeżdżają przez dworzec w Chebziu, to stało się ważnym punktem na mapie dzielnicy, jak i całego miasta. Zainteresowanie zmodernizowanym obiektem dworca wykroczyło nawet poza obręb lokalnej społeczności i coraz więcej osób spoza korzysta z tych wyjątkowych wnętrz w celach turystycznych, rekreacyjnych i kulturalnych.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon