Potrącił chłopca przed szkołą i uciekł. Policja szuka świadków i sprawcy zdarzenia z Bielszowic

Dziś o godzinie 7.30, na ulicy Bielszowickiej, przy Szkole Podstawowej nr 11, nieznany sprawca potrącił siedmiolatka i uciekł. Policja poszukuje sprawcy zdarzenia i prosi o kontakt świadków.

Jacek Skorek
Dziś rano w Bielszowicach kierowca czarnego samochodu potrącił na przejściu 7-latka

Do potrącenia chłopca doszło na przejściu dla pieszych przy SP 11 w Bielszowicach, na ulicy Bielszowickiej 108. O godzinie 7.30 w przechodzącego przez pasy siedmiolatka uderzył samochód koloru czarnego (lub bardzo ciemnego) i odjechał. Chłopiec z raną głowy trafił do szpitala. Jeżeli ktokolwiek był świadkiem zdarzenia - proszony jest o kontakt z policją. Sprawca oczywiście też, choć w jego przypadku dobrowolne stawienie się już nie zmniejszy kłopotów.

Dwa potrącenia we wtorek

W ciągu dwóch dni doszło do trzech potrąceń pieszych. Najpoważniejsze miało miejsce w czasie wczorajszej śnieżycy. Na parkingu przy wireckiej Plazie, 49-letnia kobieta została najechana przez kierującego skodą 39-latka. Kobieta ze złamanym obojczykiem i kośćmi śródstopia trafiła do szpitala.

Również wczoraj, o godzinie 14.40 na Gierałtowskiego - wprost z klatki schodowej pod nadjeżdżającą vitarę wbiegł 10-letni chłopiec. 57-letni kierujący nie miał szans całkowicie wyhamować. Na szczęście chłopcu nic się nie stało.

Policja apeluje o czujność - do kierowców, ale i pieszych. Zachowanie szczególnej ostrożności i zasady ograniczonego zaufania może uratować zdrowie i życie.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon