Potrącenie pieszej na Kokota/Sportowców w Bielszowicach

Kolejne potrącenie na naszych drogach. Wczoraj około godziny 12.20, wyjeżdżający z ulicy Sportowców w Kokota w Bielszowicach kierowca nie zauważył przechodzącej przez jezdnię kobiety. Na szczęście poza potłuczeniami - nic poważnego jej się nie stało.

Jacek Skorek
Na tym skrzyżowaniu doszło wczoraj do potrącenia

Choć kierowca toyoty zachował ostrożność zbliżając się do skrzyżowania, spojrzał w lewo, w prawo i znów w lewo - to gdy ruszył - uderzył przechodzącą mu przed maską 72-letnią kobietę.

W tym miejscu z prawej strony widoczność ograniczają nieco krzaki, dodatkowo mogła mu się na moment ukryć za prawym "słupkiem" - nie zmienia to faktu, że winnym był 51-letni kierowca. Kobieta trafiła do szpitala z lekkimi obrażeniami, a kierujący odpowie za wykroczenie drogowe. Mężczyzna miał całe zdarzenie zarejestrowane na kamerze. Ta widziała pieszą - on niestety nie zauważył.

Policja apeluje do wszystkich - kierowców i pieszych - o ostrożność na drogach. W ciągu dnia widoczność nie zawsze jest dobra, a zmrok zapada wcześnie. W tym czasie pogarsza się również koncentracja kierujących, dlatego tak ważna jest wzmożona czujność.

Dzisiaj kolejne działania policji koncentrujące się przede wszystkim na poprawie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Patrole w okolicach przejść dla pieszych nie będą stosować taryfy ulgowej - zapowiadają policjanci.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon