Poszukiwani kandydaci na rodziców zastępczych

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej poszukuje kandydatów na rodziców zastępczych. Tak wiele dzieci czeka na szansę, aby móc dorastać w rodzinnej atmosferze.

Affection 1866868 1280


Zgodnie ze statystykami MOPSu, w naszym mieście mieszka około 200 rodzin zastępczych. To zdecydowanie za mało, aby możliwe było zapewnienie rodzinnej pieczy zastępczej wszystkim potrzebującym dzieciom.

- Ich funkcją jest zastąpienie matki i ojca w zakresie prawidłowego wychowania oraz zaspokojenia podstawowych potrzeb dziecka, takich jak poczucie bezpieczeństwa i stałości, uwagi i zainteresowania. Dzieci te potrzebują również odpowiednich warunków socjalno-bytowych, właściwej opieki zdrowotnej, wsparcia w zakresie edukacji szkolnej – czytamy w komunikacie rudzkiego MOPSu.

Należy wyjaśnić różnicę pomiędzy rodziną zastępczą a adopcją. Pierwsze pojęcie oznacza tymczasową formą opieki nad dzieckiem do czasu uregulowania jego sytuacji prawnej. Rodziny, które zdecydują się na ten krok mogą liczyć na wsparcie MOPSu.

Szczegółowe informacje na ten temat można uzyskać w Dziale Pieczy Zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej przy ul. Markowej 20 i pod numerami telefonów: 32 70 74 704, 508 359 584.

fot. pixabay.com

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wyzwolenia1

W piątek przekazanie placu budowy pod remont Wyzwolenia

Liscie1

Wszędzie opadłe liście. Jedni grabią, inni czekają

Kosz3

Miał być szczytny cel, kroi się awantura

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden

PSZOK

Ruszył pierwszy PSZOK w Rudzie Śląskiej

Pociąg Kolei Śląskich

Pociągi do Katowic i Gliwic będą jeździć szybciej

uczennica

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych