Poseł Marek Wesoły przywrócony w prawach członka PiS

Pat zakończony. We wtorek, 17 listopada, zapadła ostateczna decyzja w sprawie większości posłów zawieszonych w prawach członków Prawa i Sprawiedliwości.

Poselwesolywsejmie

W wyniku umorzenia postępowania dyscyplinarnego wszczętego wobec posłów PiS, którzy złamali dyscyplinę partyjną podczas głosowania nad nowelizacją ustawy o ochronie zwierzą (Piątka dla zwierząt), 13 z 15 zawieszonych posłów zostało przywróconych w prawach członków partii. Wśród nich jest rudzianin, Marek Wesoły. pozostali posłowie to: Katarzyna Czochara, Zbigniew Dolata, Teresa Glenc, Agnieszka Górska, Teresa Hałas, Henryk Kowalczyk, Jerzy Małecki, Kazimierz Moskal, Krzysztof Szulowski, Piotr Uściński, Bartłomiej Wróblewski i Sławomir Zawiślak. W gronie tym zabrakło Lecha Kołakowskiego i Jana Krzysztofa Ardanowskiego, byłego ministra rolnictwa.

Uważam, że dla dobra Zjednoczonej Prawicy powinien zostać również oczyszczony minister Krzysztof Ardanowski jak również poseł Kołakowski, przecież wszyscy zostali zawieszeni za to samo. Dalsze wydarzenia to inny temat i być może inna procedura. Namawiam do dialogu z każdym i każdego, nie ma sensu się zacietrzewiać, potrzebujemy wszystkich 235 posłów. Oczywiście nie można udawać, że nic się nie stało, stało się, trzeba jednak zawsze pamiętać o dialogu i wzajemnym poszanowaniu – komentuje sprawę poseł na swoim facebookowym profilu.

fot. archiwalne z FB posła Marka Wesołego

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon