Porozmawiajmy o szkodach górniczych - spotkanie z mieszkańcami Wirku

Pierwsze, ale na pewno nie ostatnie spotkanie w tym temacie. Fundacja Rzecz Społeczna, w ramach projektu „Sprawiedliwa Transformacja na Śląsku przez konsultacje społeczne i organizowanie społecznościowe” - zaprasza mieszkańców dzielnicy Wirek, których dotknęły szkody górnicze, na spotkanie.

Szkody

Celem społecznych konsultacji jest to, by to mieszkańcy opowiedzieli o swojej sytuacji i opisanie swoich przypadków. Temat szkód górniczych, które występują głównie na Wirku będzie tematem tego i kolejnych spotkań.

- Zależy nam nie tylko na rozmowach, ale też znalezieniu rozwiązania. W kolejnych miesiącach będziemy rozpoczynać kolejne tematy i angażować kolejne dzielnice, bo zazwyczaj każda dzielnica ma swoje wiodące problemy, z którymi się zmaga - mówi Joanna Machowska, organizatorka akcji.

To pierwsze z cyklu spotkań na temat sprawiedliwej transformacji Śląska.

- Ruda Śląska jest miastem, które ma górnictwo wpisane w swoje DNA, dlatego skutki transformacji energetycznej może odczuć najsilniej. Z tego względu, przez ostatnie miesiące rozmawiałam z mieszkańcami miasta i pytałam o problemy, z którymi się mierzą - dodaje.

Fundacja Rzecz Społeczna zaprasza wszystkich zainteresowanych jutro, od godziny 16. do Szkoły Podstawowej nr 4 w Rudzie Śląskiej (sala nr 2). Swoją obecność zapowiedzieli też rudzcy radni i przedstawiciele magistratu.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Plac budowy SP17 w Rudzie Śląskiej

Budowa SP17 wstrzymana. Nikt nie jest zaskoczony...

Spotkanie FRS

O przyszłości Rudy Śląskiej i jej mieszkańców

Regionalizm

Jak zainteresować młodzież śląskością i tradycją regionalną?

Ela

Pomaga innym, teraz sama potrzebuje pomocy

Chorzow odpady komunalne

Od 1 czerwca odpady z miasta będzie odbierać nowa firma

Ulica Żeleńskiego, Ruda Śląska

Dziurawa ul. Żeleńskiego utrudnia życie

Spotkanie 29 04 21 1

Pierwsze spotkanie on-line z Grażyną Dziedzic