Porozmawiajcie o przyszłości miasta. Fundacja "Rzecz Społeczna" zaprasza

Fundacja "Rzecz Społeczna" zaprasza jutro wszystkich, którzy są zainteresowani działaniem na rzecz własnego otoczenia - Rudy Śląskiej - na spotkanie z ekspertami i doradcami. To pierwsze z trzech spotkań w tym temacie.

Poroz

We wtorek, 14 września, o godzinie 17.30, w III Liceum Ogólnokształcącym w Rudzie Śląskiej Kochłowicach - otwarte spotkanie pod hasłem przewodnim "Porozmawiajmy o przyszłości Rudy Śląskiej". Organizatorzy zapraszają mieszkanki i mieszkańców, lokalnych liderów i liderki, przedstawicieli i przedstawicielki organizacji pozarządowych, instytucji publicznych oraz władz samorządowych - wszystkie osoby, którym zależy na przyszłości miasta.

- Spotkanie będzie składało się z dwóch części. W pierwszej eksperci opowiedzą czym jest sprawiedliwa transformacja, jak ją dobrze zaplanować i co mogą zrobić sami mieszkańcy, aby włączyć się w jej proces. Druga część będzie opierać się o metodę world cafe. Zależy nam, aby uczestnicy i uczestniczki porozmawiali w mniejszych grupach między innymi o tym, co daje im obecność kopalni, czego obawiają się w związku z transformacją Rudy Śląskiej, a jakie korzyści mogą z tego wyniknąć dla miasta i jej mieszkańców - mówią organizatorzy z Fundacji "Rzecz Społeczna".

Spotkanie jest pierwszym z trzech planowanych w tym temacie. W programie - warsztaty i wsparcie ekspertów, ale przede wszystkim - najważniejsze jest usłyszenie głosu mieszkańców. Dyskusja potrwa do 19.30.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon