Porozmawiajcie o przyszłości miasta. Fundacja "Rzecz Społeczna" zaprasza

Fundacja "Rzecz Społeczna" zaprasza jutro wszystkich, którzy są zainteresowani działaniem na rzecz własnego otoczenia - Rudy Śląskiej - na spotkanie z ekspertami i doradcami. To pierwsze z trzech spotkań w tym temacie.

Poroz

We wtorek, 14 września, o godzinie 17.30, w III Liceum Ogólnokształcącym w Rudzie Śląskiej Kochłowicach - otwarte spotkanie pod hasłem przewodnim "Porozmawiajmy o przyszłości Rudy Śląskiej". Organizatorzy zapraszają mieszkanki i mieszkańców, lokalnych liderów i liderki, przedstawicieli i przedstawicielki organizacji pozarządowych, instytucji publicznych oraz władz samorządowych - wszystkie osoby, którym zależy na przyszłości miasta.

- Spotkanie będzie składało się z dwóch części. W pierwszej eksperci opowiedzą czym jest sprawiedliwa transformacja, jak ją dobrze zaplanować i co mogą zrobić sami mieszkańcy, aby włączyć się w jej proces. Druga część będzie opierać się o metodę world cafe. Zależy nam, aby uczestnicy i uczestniczki porozmawiali w mniejszych grupach między innymi o tym, co daje im obecność kopalni, czego obawiają się w związku z transformacją Rudy Śląskiej, a jakie korzyści mogą z tego wyniknąć dla miasta i jej mieszkańców - mówią organizatorzy z Fundacji "Rzecz Społeczna".

Spotkanie jest pierwszym z trzech planowanych w tym temacie. W programie - warsztaty i wsparcie ekspertów, ale przede wszystkim - najważniejsze jest usłyszenie głosu mieszkańców. Dyskusja potrwa do 19.30.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wyzwolenia1

W piątek przekazanie placu budowy pod remont Wyzwolenia

Liscie1

Wszędzie opadłe liście. Jedni grabią, inni czekają

Kosz3

Miał być szczytny cel, kroi się awantura

Akuku8

Chcesz pomóc? Akuku czeka!

Kosz3

Co to jest? Wentylator? Ozdoba? Sprawdziliśmy

Szkody

Fatalne skutki wydobycia pod miastem

budżet obywatelski Ruda Śląska

13 zadań do realizacji z Budżetu Obywatelskiego