Poprowadź czołg. Park Techniki Wojskowej w Zabrzu zaprasza.

Ryk silników, wszechobecne spaliny, olej i oczywiście pancerz. Czyli zabawa nie tylko dla prawdziwych mężczyzn. Bo o dziwo - w Parku Techniki Wojskowej w Zabrzu - o pancerne kolosy dba wiele kobiet. Zabrzańskie muzeum różni się od innych tym - że tu sprzęt... jeździ.

Park techniki wojskowej

Do niedawna zamknięty - znów zaprasza miłośników dużych zabawek. Do oglądania, dotykania, używania - a po męczącym dniu - wspólnego ogniska. Z Rudy blisko - rzut beretem. Albo strzał z moździerza.

- Wracamy do normalnych zasad funkcjonowania Parku. Nie trzeba się specjalnie umawiać, ani rezerwować. Mamy ustalone dyżury tak, że zawsze ktoś od nas jest w godzinach zadeklarowanych. Nie ma żadnych ograniczeń oprócz tych narzuconych przez Główny Inspektorat Sanitarny - mówi Maciek "Bosman" Widuchowski.

Kto chce poczuć się jak prawdziwy pancerniak - może zasiąść za sterami czołgu T-55 i samodzielnie go poprowadzić na poligonie przylegającym do Parku Techniki Wojskowej w Zabrzu.

- Impreza polega na tym że w parku Techniki Wojskowej w Zabrzu jest czołg. Wy przyjeżdżacie do nas po wcześniejszym umówieniu się, wskakujecie na czołg i wyjeżdżacie na poligon. Jesteście pod okiem doświadczonych kierowców-mechaników, którzy wytłumaczą Wam jak czołg działa - zachęca "Bosman" Maciek.

Park Techniki Wojskowej na terenie Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu czynny jest od wtorku do niedzieli w godzinach 10-18. Bilet normalny kosztuje 10 zł, ulgowy 5 zł. Informacje o cenie przejażdżki czołgiem znajdziecie pod numerem telefonu 503 657 019.

zdj.: Muzeum Techniki Wojskowej w Zabrzu

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Esport ruda

E-sport poza domem jednak się nie sprawdza...

W najbliższą sobotę turniej jeździecki w klubie Omega w Kochłowicach

Na koń! Sportowy Klub Jeździecki OMEGA zaprasza na zawody

Kasztel w Szymbarku Foto Natalia Pacana Roman

Piękne krajobrazy, majestatyczne góry - karpating zaprasza!

Zdjęcie główne

Nie masz planów na weekend? Odwiedź Rabkę-Zdrój

Basen nowy bytom1

"Mandatów zaufania" coraz więcej. A jak z realizacją?

ZDJĘCIE GŁÓWNE

Odkryj magiczny Szydłów, zwany stolicą śliwki!

Strefa Carnall, Zabrze

Świetna nowa atrakcja u sąsiadów