Ponad 120 osób z Domu Pomocy Społecznej Senior z koronawirusem

Rośnie liczba osób zakażonych Sars-Cov-2 w DPS Senior. W poniedziałek, 26 października, było to 66 osób, w tym 47 pensjonariuszy, a we wtorek, 27 października, wiceprezydent Krzysztof Mejer poinformował, że choruje już 120 osób.

Statystyki wskazują, że w ciągu doby liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła o ponad 16 tysięcy. W Rudzie Śląskiej mamy 53 nowe zakażenia, a ogólna liczba chorych to 1800 osób. 1309 mieszkańców zostało poddanych kwarantannie, a 36 jest hospitalizowanych. Do tej pory na COVID-19 zmarło 31 osób. Mamy też 1224 ozdrowieńców.

Obecnie jednak najbardziej niepokoi sytuacja w Domu Pomocy Społecznej Senior.

Coraz większe jest ognisko w DPS Senior, gdzie licząc łącznie pensjonariuszy i pracowników zakażonych jest już ponad 120 osób. To naprawdę duży problem, nie tylko zdrowotny, ale także dla samego funkcjonowania placówki. Robimy wszystko, by podopiecznym placówki zapewnić opiekę – podkreślił wiceprezydent Krzysztof Mejer.

Ognisko zakażeń pojawiło się także w przychodni lekarskiej przy ulicy Jankowskiego w Rudzie Śląskiej. Groźnym wirusem zarazili się także pracownicy jednej spółdzielni mieszkaniowej. Coraz więcej uczniów szkół podstawowych przechodzi także na zdalne nauczanie. We wtorek do grupy tej dołączyły dwie klasy ze Szkoły Podstawowej nr 20.

Jeżeli ten trend nie zostanie zatrzymany, to może nas czekać kolejne zaostrzenie restrykcji. Uważajmy zatem na siebie, przestrzegajmy reguł sanitarnych i ograniczmy kontakty do niezbędnego minimum – dodaje wiceprezydent Mejer.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon