Pomóżmy w utrzymaniu Jadłodzielni w Rudzie 1

Kiedy czasy są trudne, solidarność międzyludzka jest na wagę złota. Mieszkańcy Rudy 1 postanowili samodzielnie odnowić kapliczkę przy ul. Górniczej, która dzięki ich staraniom stała się prawdziwą perełką architektoniczną dzielnicy. To jednak nie wszystko. Teraz czas na Jadłodzielnię!

Jadlodzielniaruda1

Wielka akcja sprzątania i odnawiania rudzkiej kapliczki miała miejsce w mikołajkowy weekend. Społecznicy zapowiadają jednak, że nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Teraz przed nimi kolejne zadanie. Planują utrzymanie Jadłodzielni. Okazuje się jednak, że realizacja przedsięwzięcia jest stosunkowo kosztowna. Ponieważ, jak wylicza radny Marek Szymański, koszty miesięczne wynajmu gruntu to 61,50 zł od MPGM. Podsumowując za ten i kolejny rok trzeba zapłacić aż 1476 zł. Społecznicy postanowili zwrócić się do mieszkańców Rudy Śląskiej o pomoc i dołączenie do szlachetnej inicjatywy.

Zachęcam do pomocy przy utrzymaniu JADŁODZIELNI w dzielnicy RUDA 1, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem – podkreśla radny Marek Szymański.

Utrzymanie Jadłodzielni można wesprzeć dołączając do zrzutki – TU!

Przypomnijmy, że JadłoDzielnia powstała pod koniec grudnia 2019 roku w Rudzie 1, w pobliżu ulic Wolności i Starowiejskiej.

fot. Zrzutka.pl

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon