Policyjny pościg za przestępcą w Rudzie Śląskiej. Strzały w Bykowinie. 36-latek nie żyje

Początek tygodnia w Rudzie Śląskiej rozpoczął się od pościgu za przestępcą, z tragicznym finałem. Do zdarzenia doszło w Bykowinie – śląscy policjanci zostali zmuszeni do użycia broni palnej. Mieszkaniec Rudy Śląskiej został postrzelony przez policjantów. Rany okazały się śmiertelne.

Zdarzenia miało miejsce w poniedziałek 19 kwietnia 2021 roku w Bykowinie około godziny 6.00. Śląscy funkcjonariusze na polecenie bytomskiej prokuratury podjęli próbę zatrzymania i doprowadzenia przed sąd 36-letniego przestępcy.

Ucieczka przed policją w Rudzie Śląskiej

Mundurowi namierzyli mężczyznę, który poruszał się po jednej z dróg dojazdowych. Gdy rudzianin zorientował się, że ma do czynienia z policjantami, postanowił uciekać. Stróże prawa ruszyli za nim w pościg, używając przy tym sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Funkcjonariusze próbowali zablokować drogę przestępcy radiowozami, ten jednak je staranował.
Gdy 36-latek dojechał do skarpy i nie miał już możliwości dalszej jazdy, wybiegł z samochodu, po czym wyciągnął przedmiot przypominający broń. Skierował go w kierunku policjantów.

Poszukiwany mężczyzna został postrzelony przez policjantów. Mimo szybkiej reanimacji, zmarł

Mundurowi widząc, iż sytuacja robi się niebezpieczna, oddali strzały ostrzegawcze. To jednak nie wywarło wrażenia na przestępcy. Policjanci oddali więc strzały w stronę mężczyzny. Postrzelili go.
Chwilę później obecny na miejscu zespół medyczny podjął próbę reanimacji 36-latka. Mężczyzny nie dało się uratować – zmarł na skutek poniesionych obrażeń.
36-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej był karany za przestępstwa narkotykowe oraz przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów. Obecnie na miejscu pracuje ekipa dochodzeniowo-śledcza. Wszystkie działania prowadzone są pod nadzorem prokuratora.
fot. Śląska Policja

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

174087934 199595191718003 6206107919792424593 n

Policyjny pościg ulicami Rudy Śląskiej

Młodemu kierowcy zamiast mandatu - grozi więzienie

Pościg w Halembie. 22-latek chciał uniknąć mandatu...

21-latek uciekał przed policją nie bez powodu

Uciekał przed policją i taranował radiowozy

Zatrzymanemu 25-latkowi grozi nawet do 8 lat więzienia

Kradł telefony, bo... wkurzało go, że się z nimi obnoszą

Zaczęło się od nieustąpienia pierwszeństwa. Zderzyły się cztery auta

Wypadek na Głównej w Bielszowicach - znamy szczegóły

Zaczęło się od niewinnej interwencji w sprawie pijaka na klatce

Katował swoją partnerkę, uratowali ją strażnicy miejscy

Najwięcej przekroczeń dopuszczalnej prędkości było w strefie 30

Po co jechać 30, skoro można 55?