Policyjny pościg ulicami Rudy Śląskiej. Bmw jechali młodzi ludzie pod wpływem narkotyków

Chwilę po godz. 4:00 rano, w czwartek 15 kwietnia 2021 r., policjanci z Rudy Śląskiej chcieli zatrzymać do kontroli bmw zmierzające w kierunku Zabrza. Mimo wydania kilku znaków nakazujących zjazd na pobocze do kontroli, kierowca nie zareagował i zaczął uciekać. Patrol ruszył więc w pościg...

174087934 199595191718003 6206107919792424593 n

Zdarzenie miało miejsce na ul. Kokota w dzielnicy Bielszowice. Bmw po niezatrzymaniu się do rutynowej kontroli, dodało gazu z nadzieją prędkiej ucieczki. Po kilkuset metrach pościgu kierowca wypadł z jezdni i uderzył w barierki energochłonne. Pojazd dachował i zatrzymał się przed jedną z posesji.

Policjanci natychmiast ruszyli na pomoc poszkodowanym. W samochodzie znajdował się kierujący 23-latek, i 19-letnia pasażerka.

- Po udzieleniu pomocy kierowca został przebadany na obecność alkoholu. Był trzeźwy. Wykonano także badanie ze śliny na obecność narkotyków. Okazało się, że zarówno mężczyzna, jak i kobieta byli pod wpływem amfetaminy. Dodatkowo, kierujący bmw miał zakaz prowadzenia pojazdów, wydany w Gliwicach w 2018 roku - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej

W samochodzie, którym uciekali, ujawniono niewielkie ilości białej substancji. Była to reszta porcji, z której wcześniej skorzystali.

Młoda kobieta z urazem szczęki trafiła do szpitala. Kierowca -prosto do aresztu. O losie nieodpowiedzialnych młodych dorosłych zdecyduje prokurator.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

5 poscig bykowina

Policyjny pościg. 36-latek nie żyje

21-latek uciekał przed policją nie bez powodu

Uciekał przed policją i taranował radiowozy

Nietrzeźwi, po narkotykach albo bez uprawnień - dzień jak co dzień w policji

Pijani, po narkotykach i senior-złodziej... akumulatorów

Kary dla kierowców w recydywie wzrosną dwukrotnie

Od soboty - dla drogowych recydywistów - kary razy dwa!

Policjalogo

Podczas rodzinnej sprzeczki rudzianin ugodził...

Handcuffs 921290 1280 1

Zatrzymano kolejnego podejrzanego o rozbój na...

56 630843

Aresztowano mężczyznę podejrzanego o zabójstwo