Policjanci zatrzymali kilku nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich próbował uciekać autostradą, miał niemal 2 promile

Wystarczyła jedna doba, by rudzcy policjanci zatrzymali na terenie miasta kilku nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich wpadł w ręce policji autostradowej – próbował uciekać przed kontrolą.

Pixabay
Policja zatrzymała nietrzeźwych kierowców

Pierwszego z kierowców, w nocy z niedzieli na poniedziałek, zatrzymali mundurowi z komisariatu I. Rudzianin „będąc w stanie nietrzeźwości”, siedział za kierownicą mazdy. Jak wykazało badanie alkomatem, 40-latek miał 1,4 promila alkoholu w organizmie. Drugi z zatrzymanych kierowców jechał zygzakiem autostradą A4, a gdy policjanci próbowali go zatrzymać – próbował uciec. – Daleko jednak nie zajechał, w trakcie pościgu został zmuszony do zjechania na pas awaryjny i zatrzymania się. 37-letni mieszkaniec Jejkowic nie miał prawa kierować samochodem, bowiem miał sądowy zakaz, a ponadto dodatkowo był nietrzeźwy, miał blisko 2 promile alkoholu – relacjonują rudzcy policjanci.

Trzeci z kierowców został zatrzymany następnego dnia. Badanie 40-latka z Mysłowic wykazało, że ma 1,9 promila alkoholu w organizmie.

Wszyscy zatrzymani odpowiedzą przed sądem za złamanie przepisów. Jednego z nich czeka dotkliwsza kara. Mieszkaniec Jejkowic oprócz kierowania w stanie nietrzeźwości złamał sądowy zakaz, a na dodatek uciekał przez policjantami.

Policjanci przypominają, że jeśli ktoś decyduje się na prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu (a jego zawartość we krwi przekracza 0,5 promila), wówczas to przestępstwo, za które grozi: grzywna uzależniona od dochodu (od 10 do 540 stawek dziennych; od 10 zł do 2 tys. zł za stawkę dzienną, czyli maksymalna grzywna to nawet ponad 1 mln zł), ograniczenie lub pozbawienie wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat, od 5 tys. do 60 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Nowa metoda oszustów - podają się za listonoszy

Uwaga! Oszuści podszywają się pod listonoszy!

Weekendowe kontrole znów ujawniły nietrzeźwych kierujących

Weekendowe kontrole trzeźwości w Rudzie Śląskiej

Kradzież katalizatorów znów staje się plagą

Znów wycinają!

Zatrzymany pseudokibic Ruchu Chorzów, to 23-latek z Rudy Śląskiej

Grzywna i zakaz stadionowy dla pseudokibica z Rudy Śląskiej

Ogrodzenie

Zamiast pracować - woleli kraść. Wpadli przy kolejnej próbie

Policja Ruda Śląska

Terroryzował rodziców. Nie wytrzymali i wezwali policję

Grafiti3

Graffiti na szkole muzycznej. "Artysta" zatrzymany