Policjanci zatrzymali agresywnego i pijanego kierowcę z zakazem prowadzenia. Miał prawie 2 promile alkoholu

Policjanci z rudzkiej drogówki zatrzymali pijanego kierowcę. W zatrzymaniu pomógł świadek, który powiadomił mundurowych. Kierowcy grozi więzienie.

Śląska Policja
Śląsk Policja

W niedzielę, 6 marca 2022 r., policjanci otrzymali zgłoszenie od świadka, który zauważył, że kierowca jadący ul. Zabrzańską może być pijany. Świadek dodał, że kierowca zaparkował i poszedł do pobliskiej restauracji. Policjanci z drogówki wylegitymowali podejrzanego. Jak twierdzą policjanci, w trakcie sprawdzania dokumentów zatrzymany 27-letni mieszkaniec Zabrza był agresywny i mocno pijany. Wynik pierwszego badania na zawartość alkoholu w organizmie podejrzanego wskazał ponad 1,6 promila alkoholu. Kolejne badanie wykazało wzrost do 1,85 promila.

Zakaz prowadzenia i pozbawienie wolności

Funkcjonariusze przewieźli zabrzanina do szpitala, gdzie pobrano mu krew w celu bardziej szczegółowych badań. Dodatkowo po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnej bazie okazało się, że zgodnie z wyrokiem sądu nie miał prawa siadać za kierownicę.

– Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu jest skrajną nieodpowiedzialnością, a zarazem przyczyna wielu tragedii na drogach. Nietrzeźwi na drogach stwarzają zagrożenia nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników. Wyrazy uznania, należą się świadkowi, który zareagował na łamanie prawa i dzięki niemu policjanci mogli wyeliminować z ruchu kierowcę, który był zagrożeniem dla siebie i innych użytkowników dróg. Nie wiadomo co by się stało gdyby ten kierowca pojechał dalej – informują policjanci.

Policjanci przypominają, że zgodnie z prawem za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Roland mitkowski policja ruda slaska

Dzielnicowy z Rudy Śląskiej, Roland Mitkowski, ma niezłe oko

Kontrola policji (zdjęcie ilustracyjne)

49-latek jechał w nocy jedną z ulic Rudy Śląskiej zygzakiem

Policja (zdjęcie ilustracyjne)

Jeżdżą po Rudzie Śląskiej pod wpływem alkoholu i narkotyków

nocny pociąg

Pościg policji za złodziejami. Oddano strzały z broni

bezpieczne wakacje

Akcja policji " Bezpieczne wakacje"

kampania #Niebajka o porwaniu

Rusza kampania #Niebajka o porwaniu

Pijany kierowca

Kierowca miał 2,75 promila alkoholu we krwi