Rudzcy policjanci zatrzymali ośmiu poszukiwanych. Jeden z nich, chcąc uniknąć odsiadki, ukrył się w... tapczanie

Rudzka policja jednego dnia zatrzymała 8 poszukiwanych. Do aresztu trafił między innymi 31-letni pseudokibic, który ukrył się w... tapczanie.

Pixabay
Policja

Kryminalni z rudzkiej komendy policji dostali zawiadomienie, że poszukiwany listem gończym przez katowicki sąd rudzianin, może przebywać w jednym z mieszkań na terenie Świętochłowic. Przez kilka dni kryminalni, działając pod przykrywką, obserwowali mieszkanie.

Ukrywał się w tapczanie

Ukrywający się mężczyzna był ostrożny i próby jego zatrzymania poza mieszkaniem były nieskuteczne. Policjanci jednak mieli pewność, że poszukiwany przestępca jest w mieszkaniu, dlatego podjęli decyzję o wejściu do środka. 31-latek ukrył się w tapczanie, a jego konkubina udawała, że jest w mieszkaniu sama. Na nic zdały się desperackie próby uniknięcia odbywania kary i rudzianin został zatrzymany. Poszukiwany często zmieniał miejsca ukrywania, aby mylić trop. Jednak mozolna praca kryminalnych dała w końcu efekt. Kilkumiesięczna praca została zwieńczona sukcesem, a skazany trafił już do jednego ze śląskich zakładów karnych, gdzie spędzi najbliższe lata.

7 zatrzymanych za pobicia, włamania i...

To nie był jedyny efekt działań policjantów z wydziału kryminalnego i wydziału prewencji rudzkiej komendy, a także mundurowych z poszczególnych komisariatów. Tylko wczoraj, 24 maja, oprócz wspomnianego zatrzymania poszukiwanego listem gończym zatrzymano 7 osób poszukiwanych nakazami aresztu. Zatrzymani ukrywali się przed policją i wymiarem sprawiedliwości, chcąc uniknąć kary za popełnione przestępstwa.

Większość z nich trafiła już do aresztu śledczego, gdzie spędzą najbliższe miesiące za popełnione przestępstwa, w tym kradzieże, włamania, pobicia, czy kierowanie samochodami w stanie nietrzeźwości. Dwóm spośród tej grupy sąd wymierzył karę pozbawienia wolności, w zamian za niezapłaconą grzywnę. – Często jest to tylko 100 złotych. Ci poszukiwani po wpłaceniu grzywien, mogli się uwolnić od pobytu w areszcie – informują policjanci.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Pijany złodziej trafił za kratki

Pech gonił pecha. 43-latek wpadł z kradzionym radiem

Huta Pokój straciła wizerunkowo. Fałszowane certyfikaty obiegły Europę

324 zarzuty dla rudzianina. Fałszował certyfikaty jakości

Na tym skrzyżowaniu doszło wczoraj do potrącenia

Potrącenie pieszej na Kokota/Sportowców w Bielszowicach

65-latek miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

Nie używał migaczy - miał pecha. Za nim jechał radiowóz

Za jazdę nieodśnieżonym autem grozi mandat do 3 tysięcy złotych!

Pamiętajcie o odśnieżeniu auta. Grożą wysokie mandaty!

W torbie przy śmietniku 39-latka zostawiła 65 tysięcy złotych

Oddała oszustowi całe oszczędności

Biedronka była okradana przez rudzianina przez trzy tygodnie

"Biedra" żywi i opiera - uznał 38-letni rudzianin