Rudzcy policjanci zatrzymali ośmiu poszukiwanych. Jeden z nich, chcąc uniknąć odsiadki, ukrył się w... tapczanie

Rudzka policja jednego dnia zatrzymała 8 poszukiwanych. Do aresztu trafił między innymi 31-letni pseudokibic, który ukrył się w... tapczanie.

Pixabay
Policja

Kryminalni z rudzkiej komendy policji dostali zawiadomienie, że poszukiwany listem gończym przez katowicki sąd rudzianin, może przebywać w jednym z mieszkań na terenie Świętochłowic. Przez kilka dni kryminalni, działając pod przykrywką, obserwowali mieszkanie.

Ukrywał się w tapczanie

Ukrywający się mężczyzna był ostrożny i próby jego zatrzymania poza mieszkaniem były nieskuteczne. Policjanci jednak mieli pewność, że poszukiwany przestępca jest w mieszkaniu, dlatego podjęli decyzję o wejściu do środka. 31-latek ukrył się w tapczanie, a jego konkubina udawała, że jest w mieszkaniu sama. Na nic zdały się desperackie próby uniknięcia odbywania kary i rudzianin został zatrzymany. Poszukiwany często zmieniał miejsca ukrywania, aby mylić trop. Jednak mozolna praca kryminalnych dała w końcu efekt. Kilkumiesięczna praca została zwieńczona sukcesem, a skazany trafił już do jednego ze śląskich zakładów karnych, gdzie spędzi najbliższe lata.

7 zatrzymanych za pobicia, włamania i...

To nie był jedyny efekt działań policjantów z wydziału kryminalnego i wydziału prewencji rudzkiej komendy, a także mundurowych z poszczególnych komisariatów. Tylko wczoraj, 24 maja, oprócz wspomnianego zatrzymania poszukiwanego listem gończym zatrzymano 7 osób poszukiwanych nakazami aresztu. Zatrzymani ukrywali się przed policją i wymiarem sprawiedliwości, chcąc uniknąć kary za popełnione przestępstwa.

Większość z nich trafiła już do aresztu śledczego, gdzie spędzą najbliższe miesiące za popełnione przestępstwa, w tym kradzieże, włamania, pobicia, czy kierowanie samochodami w stanie nietrzeźwości. Dwóm spośród tej grupy sąd wymierzył karę pozbawienia wolności, w zamian za niezapłaconą grzywnę. – Często jest to tylko 100 złotych. Ci poszukiwani po wpłaceniu grzywien, mogli się uwolnić od pobytu w areszcie – informują policjanci.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Najwięcej wykroczeń drogowych stanowiło przekroczenie prędkości

Majowy weekend z gazem i na "lekkim" gazie

Dziś rano w Bielszowicach kierowca czarnego samochodu potrącił na przejściu 7-latka

Potrącił chłopca przed szkołą i uciekł!

Ostrożnie w okolicach przejść dla pieszych. Wykroczenia są srodze karane!

Działania "Bezpieczne przejścia". Uważajcie! Nie tylko dziś

Z4

Chcieli zaimponować dziewczynom i zniszczyli pasiekę

2 promile wydmuchał kierujący astrą 33-latek

Poranni "trafieni"

Cyganka-złodziejka wpadła tuż po kradzieży

Cyganka prawdę ci powie... i okradnie

Policja noc

Wjechał pod prąd na stację benzynową w Kochłowicach...