Policjanci zatrzymali 44-latka, który chciał wyjść ze sklepu nie płacąc za piwo. Będzie teraz odpowiadał za poważne przestępstwo

Gdyby na kradzieży „czteropaka” piwa się skończyło, zapewne odpowiedziałby za zwykłą kradzież, która jest wykroczeniem. To jednak nie był koniec. 44-latek jest już w rękach policji i wkrótce odpowie za kradzież rozbójniczą.

Śląska policja
Śląska policja

– Policjanci z wydziału kryminalnego otrzymali informację dotyczącą kradzieży czterech piw ze sklepu na ulicy Wolności. Sprawca chciał wyjść ze sklepu z „czteropakiem”, nie płacąc za niego w kasie. Złodziej został zaczepiony przez kasjerkę, która kazał mu oddać lub zapłacić trzymane w rękach piwa. Ten jednak nie miał takiego zamiaru i uderzył pracownicę w twarz, a następnie wyszedł ze sklepu – informują policjanci z Rudy Śląskiej.

W ten sposób kradzież alkoholu zamieniła się w rozbój. Na szczęście policjanci szybko zatrzymali 44-latka. – Szybka reakcja policjantów z rudzkiej komendy pozwoliła na zatrzymanie złodzieja. Zatrzymany rudzianin był bardzo zdziwiony — nie tylko szybką reakcją zatrzymujących go policjantów. Okazało się bowiem, że nie będzie odpowiadał za zwykłą kradzież, która jest wykroczeniem, ale za kradzież rozbójniczą, za którą grozi nawet 10 lat więzienia – podsumowują stróże prawa.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Poszukiwana Anna F. odnaleziona

Poszukiwana Anna F.

Złodzieje ukradli w Aldi alkohol za 770 złotych

Szybki zarobek, szybka wpadka

Policja prowadzi postępowanie

Kilku mieszkańców Rudy Śląskiej oszukanych w internecie

Dmuchanie

Rudzianin zawiadomił policję. Kierowca był dziwnie pobudzony

Rower 1

Ponad 40 wykroczeń, 35 mandatów. "Bezpieczny cyklista"?

Oszust telefon2

Oszuści "bankowi" w natarciu. Do was też dzwonili?

Napada

Okaleczył taksówkarza, bo nie chciał płacić...