Miał 2,7 promila alkoholu we krwi i prowadził auto. Doniósł na niego inny kierowca

Dzięki informacjom od świadka, rudzkiej policji udało się zatrzymać nietrzeźwego kierowcę. Miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu.

Drunk driving accident st louis attorney

Policjanci z Komisariatu II w Rudzie Śląskiej, powiadomieni przez świadka, udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy fiata. Biorąc pod uwagę stan rudzianina, wiemy dlaczego przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. 31-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej miał w organizmie 2,7 promila alkoholu. Wkrótce odpowie on za swoje zachowanie przed sądem.

Doniósł na innego kierowcę policji

Nietrzeźwi na drogach stwarzają zagrożenia nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników. W ubiegłą sobotę, 3 kwietnia 2021 r. policjanci z Rudy Śląskiej zostali powiadomieni przez kierowcę, że jedzie przed nim fiat, którym prawdopodobnie kieruje nietrzeźwy mężczyzna. Zapewne świadek nie zwróciłby uwagi na fiata, gdyby ten nie przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Dalsza obserwacja sposobu jazdy wskazywała, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Świadek, zadzwonił pod numer alarmowy i przekazywał informację w którym kierunku jedzie fiat.

Za prowadzenie po pijaku grozi nawet 2 lata więzienia

Samochód został zatrzymany przez policjantów. Za jego kierownicą siedział 31-letni mieszkaniec naszego miasta. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Wynik badania wskazał 2,71 promila alkoholu w jego organizmie.

Należy pamiętać, że kierującym za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości, zgodnie z obowiązującymi przepisami, grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 wysoka grzywna oraz nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

fot. pixabay

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Dwa samochody rozbite przez brawurę nietrzeźwego kierowcy.

Co z tego, że radar? "Zakręt mistrzów" znów w akcji

Dmuchanie3

Nie dość, że z promilami, to jeszcze z zakazem

Tirpijany3

Duży może więcej? Ale nie po alkoholu

Rajd wart 29 punktów karnych ulicą 1-go Maja w Wirku.

Nagle zaczęło mu się spieszyć... Nagrał go inny kierowca

Oszuści korzystają ze sprawdzonej i nadal skutecznej metody

53-latka padła ofiarą oszustów na OLX...

Nurd3

Wzięli się za pieszych - podsumowanie akcji NURD

W mieszkaniu 34-latka z Rudy Śląskiej znaleziono blisko 3 tysiące działek narkotyków

Wjechali na chatę dilerowi