Policja z Rudy Śląskiej rozprawiła się z nielegalnym zgromadzeniem kibiców Ruchu Chorzów

Rudzka policja rozprawiła się z nielegalnym zgromadzeniem kibiców Ruchu Chorzów na Placu Jana Pawła II w Rudzie Śląskiej.

Police 378255 960 720

Wczorajszego wieczoru ( 20 kwietnia 2021 r.) około 60 kibiców chorzowskiej drużyny zebrało się na placu przed rudzkim magistratem.

Celem nielegalnego ze względów epidemicznych wydarzenia było świętowanie powstania kolejnej rocznicy klubu. Dzięki policji szybko doszło do zakończenia i rozejścia się całego zgromadzenia.

W Rudzie Śląskiej chcieli świętować 50-lecie Ruchu Chorzów

Od kilku dni wiadomo było, że kibice chorzowskiej drużyny piłkarskiej będą chcieli uczcić kolejną rocznicę powstania ich klubu. Śląscy policjanci byli na to przygotowani, w związku z tym zabezpieczali teren wokół siedziby chorzowskiego klubu. Wzmogli też czujność w innych śląskich miastach.

W związku z tym kibice postanowili zmienić lokalizację i zorganizować to zgromadzenie na placu przed rudzkim magistratem. Po dwudziestej na placu pojawiło się około 60 osób, które odpaliły race, jednak zdecydowana reakcja policjantów z Rudy Śląskiej, wspomaganych przez mundurowych z katowickiego Oddziału Prewencji, przerwała ich zgromadzenie.

Zdecydowana reakcja policji w Rudzie Śląskiej

Policjanci wylegitymowali 23 osoby, sporządzili 13 wniosków do sądu i nałożyli 4 mandaty karne za niestosowanie się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Policjanci z rudzkiej komendy prowadzą już czynności wyjaśniające w związku z tym nielegalnym zgromadzeniem i zakłócaniem porządku.

Podobne wydarzenia odbyły się też w Tychach.

Tychy. Prawie 200 pseudokibiców nielegalnie świętowało 50-lecie GKS Tychy. Chcieli zaatakować policjantów

fot.pixabay

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon