Pół kilometra drogi!

Tak wygląda ulica ks. Hrubego

Ulica ks. Jana Hrubego wreszcie stanie się ulicą nie tylko z nazwy. Gruntowy trakt zamieni się w drogę z kostki betonowej. Będzie też chodnik! To nie koniec cywilizacyjnych zmian na miarę XXI wieku. Pojawi się oświetlenie, zjazdy do posesji oraz odwodnienie drogi.

Półkilometrowy odcinek, łączący ulicę Na Piaski z ulicą Kingi, czyli gruntówka nosząca imię księdza Hrubego, do końca listopada, kosztem 1,4 miliona złotych, stanie się prawdziwą drogą. Jezdnia o szerokości 6 metrów, wzdłuż niej chodnik, szeroki na 2 metry. I 18 słupów oświetleniowych z lampami LED.

Systematycznie likwidujemy drogi gruntowe w naszym mieście. Wiele się już udało w tym zakresie zrobić, ale jeszcze sporo przed nami. Pomimo tego, że odcinki takich dróg mają zazwyczaj kilkaset metrów, to ich przebudowa jest kosztowana, bowiem zakres takich inwestycji obejmuje także przebudowę lub budowę nowej kanalizacji, a także oświetlenia – podkreśla prezydent Grażyna Dziedzic.

Przebudowa tej ulicy, to jedna z ważniejszych drogowych inwestycji w tej części miasta.

W ostatnich kilku latach powstało tu wiele nowych domów jednorodzinnych, stąd potrzeba wybudowania w tym miejscu drogi, dzięki której będzie można komfortowo dojechać do budynków mieszkalnych – mówi wiceprezydent Krzysztof Mejer.

Przymiarki do modernizacji tego odcinka zaczęły się pięć lat temu. Udało się wtedy zrealizować budowę kanalizacji deszczowej i zbiornika retencyjnego. Prace nad drogą właściwą zaczną się pod koniec lipca.

Koniec gruntówek w Rudzie Śląskiej?

  • Aktualnie cywilizacja zagląda też na ulicę Piernikarczyka w Bielszowicach - powstaje nowa jezdnia i oświetlenie. 230-metrowy odcinek będzie gotowy do końca roku.
  • Jeszcze w tym roku magistrat planuje rozpoczęcie inwestycji na przebudowę ul. Podlaskiej w Halembie. Tu jeszcze nie jest ogłoszone postępowanie na wybór wykonawcy.

Gdzie jeszcze w Rudzie trąci XIX wiekiem? Podzielcie się zdjęciami dróg gruntowych w naszym mieście.

Tak wygląda ulica ks. Hrubego

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

LVI sesja RM w Rudzie Śląskiej

Radni głosowali podwyżkę dla prezydent Grażyny Dziedzic

Spotkanie z prezydentami - najbardziej palące problemy dzielnic Rudy Śląskiej okiem mieszkańców

Z mieszkańcami o ich problemach

Smieci1

Rudzkie lasy zamieniają się w śmietniki

Ela

Pomaga innym, teraz sama potrzebuje pomocy

Bielszowicka 114

Miliony na ocieplenie budynków

OSP w Rudzie Śląskiej

Nabór do OSP w Rudzie Śląskiej

Wawel

Ożywić Rudę Śląską. Pomysł studentów architektury.