Podwórko Nivea w Kochłowicach już działa!

Walka o podwórka była zacięta. W tegorocznej, szóstej edycji akcji mogło powstać aż 15 podwórek Talentów NIVEA. Jedno z nich zbudowano w Rudzie Śląskiej-Kochłowicach.

Niveapodworiko


Przypomnijmy, że do tej pory stworzono już 140 podwórek, ale na tym nie koniec. NIVEA po raz kolejny postanowiła zaprosić wszystkich do wspólnego budowania wyjątkowych placów zabaw, dzięki którym dzieci w całej Polsce mogą w kreatywny sposób rozwijać swoje niepowtarzalne talenty. Po zakończeniu głosowania wyłoniono 15 lokalizacji, po 5 z każdego koszyka (miejscowości poniżej 20 tys. mieszkańców, miejscowości od 20 do 60 tys. mieszkańców, Miejscowości powyżej 60 tys. mieszkańców), które zdobyły największą liczbę głosów.

Jedno z podwórek wywalczyła Ruda Śląska, a w finałowej piątce miejscowości powyżej 60 tys. mieszkańców znalazły się jeszcze takie miasta jak: Poznań, Bytom, Gdańsk i Tarnowskie Góry.

Plac zabaw z NIVEA na Dunikowskiego i Chełmońskiego gotowy! Jest piękny, duży, a urządzenia nietypowe i bardzo kreatywne! Układ słoneczny, rower produkujący prąd, trampoliny, "zestaw głośnomówiący" i wieeele więcej! – poinformował w niedzielę, 15 listopada, radny Rafał Wypior.

Prace w Rudzie Śląskiej zostały właśnie zakończone, a nowoczesny plac zabaw powstał w okolicy il. Dunikowskiego - Chełmońskiego 5,7,6. Lokalizację zgłosiła Międzyzakładowa Górnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa „Perspektywa”, mieszkańcy oddali na ten projekt aż 7 711 głosów, a misja zakończyła się sukcesem.

Choć podwórko cieszy oczy mieszkańców Kochłowic, a jeszcze więcej radości może sprawić dzieciom, dla których to istny raj, z uwagi na pandemię, należy zachować szczególną ostrożność. MGSM Perspektywa wydała komunikat w sprawie korzystania z placów zabaw.

MGSM "Perspektywa" informuje, że od 2 listopada 2020r place zabaw nie będą dezynfekowane. W celu ochrony życia i zdrowia mieszkańców Spółdzielni przed zakażeniem się wirusem COVID-19 prosimy o nie korzystanie z placów zabaw zlokalizowanych w naszych zasobach – czytamy w komunikacie.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ruda Śląska. Termomodernizacja budynków

Termomodernizacja budynków w Rudzie Śląskiej

Smieci1

Rudzkie lasy zamieniają się w śmietniki

Szkola

19 tys. rudzkich uczniów zakończyło rok szkolny 2020/2021.

OSP w Rudzie Śląskiej

Nabór do OSP w Rudzie Śląskiej

Święto miasta Ruda Śląska

Obchody ustanowienia herbu i patronki miasta

kleszcz

Trwa sezon na kleszcze

183323674 1081254302400403 4334693175965690517 n

Powstaje Dolina Kochłówki