Pociągiem do Chorwacji już w przyszłym roku. Zapowiadają się przystępne ceny i komfortowa podróż. Skorzystacie?

Amatorów spędzania urlopu w Chorwacji jest bez liku. Praktycznie gwarantowana piękna pogoda, czyste morze, dobre jedzenie, przystępne ceny i łatwość dogadania się z życzliwymi Chorwatami - powodują, że Polaków w tym uroczym zakątku Bałkanów nie brakuje. Kwestia zawsze pozostaje jedna - transport. Od przyszłego roku pojawi się jeszcze jedna, wygodna opcja - pociąg.

Czeski RegioJet ogłosił, że planuje uruchomić bezpośrednie kolejowe połączenie do Rijeki i Splitu. Trzy razy w tygodniu będzie można komfortowo pokonać trasę do Chorwacji z pobliskich Katowic. Pociąg pojedzie z Krakowa, a przystanki w naszym regionie będą w Katowicach, Tychach, Rybniku i Wodzisławiu Śląskim.

Planowany rozkład jazdy Kraków-Rijeka-Split

Główny skład dojedzie do Rijeki nad ranem, po czym część pociągu zostanie odłączona i pojedzie dalej do Splitu, by dotrzeć tam nieco po południu. To ciekawa alternatywa dla podróży samochodem.

Planowany rozkład RegioJet na trasie Kraków-Split
Planowany rozkład RegioJet Split-Kraków

Sporo zniżek dla podróżujących

Dodatkowo RegioJet oferuje sporo zniżek:

  • dzieci do 6 roku życia - przejazd darmowy,
  • 6-18 lat - 75 procent zniżki
  • studenci do 26 roku życia - 75 procent zniżki
  • seniorzy powyżej 65 roku - 75 procent zniżki
  • studenci z legitymacją ISIC w wieku 26-29 lat - 10 procent

Trasa Praga - Rijeka odniosła sukces, czas na Kraków

Sukces odniosło dotychczas działające połączenie z Pragi do Rijeki. W sezonie letnim pociągi na tej trasie przewiozły blisko 100 tysięcy pasażerów. Jak tania to alternatywa dla własnego transportu - świadczą ceny:

  • fotele drugiej klasy, z bezpłatnym Internetem i ekranem multimedialnym lub przedział z sześcioma siedzeniami - od 22 EUR.
  • przedział na kuszetki z czterema miejscami do spania - od 30 EUR.
  • prywatny przedział na kuszetki z czterema miejscami do spania. Od jednego do czterech podróżnych w prywatnym przedziale - od 90 EUR.

Oczywiście do pociągu nie załadujemy wszystkiego, na co pozwala samochód - bo na przykład nie można przewozić rowerów, ale na pewno pozwala na zabranie ze sobą więcej, niż do samolotu bez zbędnych dopłat.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon