Po świeżo otwartym trzecim - najprawdopodobniej już jutro ruszy czwarty, mobilny punkt wymazowy

Prawdopodobnie już jutro powinien ruszyć kolejny - czwarty mobilny punkt wymazowy w naszym mieście - informuje wiceprezydent miasta, Krzysztof Mejer. Stanie on przy ul. Bujoczka w dzielnicy Ruda, na terenie placu manewrowego, w pobliżu Domu Karola Goduli.

UM Ruda Śląska
Wymazruda4

W związku z wysokimi, dobowymi wynikami nowych przypadków zakażeń koronawirusem, włodarze miast odbyli wideokonferencję z wojewodą śląskim, Jarosławem Wieczorkiem. Wideospotkanie sztabu kryzysowego przyniosło następujący wniosek:

- Z przedstawionych danych wynika, że od kilku dni mamy sytuację stabilną. Średnio dziennie testowanych jest około 22 tys. mieszkańców województwa. Na kwarantannie przebywa obecnie około 94 tys. osób, a jeszcze kilka dni temu było ich 200 tysięcy - informuje wiceprezydent Rudy Śląskiej, Krzysztof Mejer.

"Sytuacja stabilna", to raczej eufemizm, stosowany w formie okrutnego żartu wobec pacjentów, którzy zmarli. Dane za wczoraj mówią bowiem o 56.051 nowych przypadkach, podczas gdy dwa dni wcześniej było ich w Polsce 39.114. Gdyby sytuacja rzeczywiście była "stabilna", na wyścigi nie uruchamiano by nowych punktów wymazowych. Fakt ten ma też odzwierciedlenie w tej informacji:

- W Rudzie Śląskiej dostępny jest kolejny punkt wykonywania testów w kierunku zakażenia koronawirusem. To laboratorium „Korlab” w Goduli przy ul. Solskiego, gdzie można wykonać bezpłatny test antygenowy. Badania takie wykonywane są od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 10:00 oraz 15:00 - 17:00. Natomiast w soboty i niedziele w godz. 8:00 - 10:00. W przypadku tych testów uzyskany wynik oraz dane o osobie, która została przebadana, raportowane są do systemu EWP. Oznacza to, że w przypadku pozytywnego wyniku pacjent kierowany jest na izolację domową. Jednocześnie przypominam, że osoby kierowane smsami na wymaz, nie muszą go wykonywać w punkcie wskazanym w sms. Można udać się do punktu, w którym nie ma kolejek - pisze wiceprezydent.

Dziś w Rudzie Śląskiej odnotowano 288 nowych przypadków zakażenia i 8 zgonów spowodowanych COVID-19. Aktualnie zawieszono zajęcia w 45 klasach lub grupach przedszkolnych w 16 placówkach oświatowych.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wyzwolenia1

W piątek przekazanie placu budowy pod remont Wyzwolenia

Wymaz3ruda

Ruszył kolejny, trzeci w Rudzie Śląskiej punkt wymazowy

Test koronawirus

Koronawirus. Ile zakażeń w Rudzie?

Artur "Baca" Bacowski szczęśliwym ojcem. Jego syn urodził się w Goduli

"Baca" ma syna. Urodził się w rudzkim szpitalu w Goduli!

Michał Pierończyk

Kim jest Michał Pierończyk, zwycięzca I tury wyborów?

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Szpital Tymczasowy w Pyrzowicach

Mateusz Morawiecki w Pyrzowicach zapowiedział obostrzenia

Szkola

19 tys. rudzkich uczniów zakończyło rok szkolny 2020/2021.