Po świętach policjanci kontrolowali jadących do pracy kierowcy. Teraz podsumowali akcję „Trzeźwość”. Nie jest źle!

Po świętach rudzka policja przeprowadziła akcję „Trzeźwość”. Kontrolowali jadących do pracy kierowców. Podczas akcji wykonano ponad pół tysiąca badań trzeźwości.

Pixabay
Policjanci przeprowadzili akcję „Trzeźwość”

Policjanci rudzkiej drogówki podsumowali poświąteczna działania, które miały wyeliminować z ruchu nietrzeźwych kierujących. We wtorek w godzinach porannych w różnych częściach miasta pojawiły się policyjne patrole. Przez kilka godzin funkcjonariusze skupiali się tylko na kontroli trzeźwości jadących do pracy kierowców.

– Mundurowi wykonali 505 badań trzeźwości. Wśród tych osób jedna była pod wpływem alkoholu, 50-latek o siódmej rano miał jeszcze w swoim organizmie 0,24 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a on odpowie przed sądem za wykroczenie jakim jest kierowanie w stanie po spożyciu alkoholu. Za to wykroczenie może spodziewać się wysokiej kary grzywny i zakazu prowadzenia pojazdów do roku – podało biuro prasowe rudzkiej komendy.

Policjanci przypominają, że zanim wsiądziemy „za kółko” zastanówmy się, jak poważne skutki może mieć nasze nieodpowiedzialne zachowanie. Bo alkohol i inne substancje działające podobnie, pod których wpływem niektórzy wsiadają za kierownicę, są jedną z najczęstszych przyczyn poważnych wypadków drogowych.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

210 na godzinę zamiast 100. Mandat 2500 zł i 10 pkt.

Spieszył się "średnicówką"

Policja noc2

Przetrzymywał dziewczynę, bo... był pijany

Potracenie

Potrącenie na przejściu.Nie zauważył matki z dzieckiem

Suszenieruda

Trzech pijanych kierowców w weekend. Jeden próbował uciekać

Karta2

"Przywłaszczył" kartę, szuka go policja

Motocyklista

Wypadek na Wirku - będą korki!

Diler

Amfetamina, marihuana, wpadka