Piratka drogowa z Rudy Śląskiej pędziła DTŚ-ką 200 km/h. Jej rajd zatrzymali policjanci

Policjanci z zabrzańskiej drogówki, ze specjalnej grupy SPEED, udaremnili rajd 21-letniej kobiety z Rudy Śląskiej, która na zabrzańskim odcinku DTŚ pędziła z prędkością 200 km/h. W miejscu, gdzie została zatrzymana, obowiązuje ograniczenie prędkości do 100 km/h.

Piratka drogowa ruda

Kolejny raz policjanci z grupy SPEED, którzy monitorują zachowania kierowców - głównie prędkość - na najważniejszych drogach w aglomeracji śląskiej, zakończyli rajd kierującej, która z drogi urządziła sobie tor wyścigowy. Okazała się nią 21-letnia mieszkanka Rudy Śląskiej, która przekroczyła dopuszczalną prędkość aż o 100 km/h.

Rudzianka pędziła bmw 200 km/h po zabrzańskim odcinku DTŚ

We wtorek 20 kwietnia 2021 roku na DTŚ w Zabrzu stróże prawa zauważyli szybko jadące auto marki BMW. Samochód poruszał się tylko skrajnym lewym pasem. Kierowca - okazało się, że była to kobieta, znacznie przekroczyła dopuszczalną prędkość - na tym odcinku była ona ograniczona do 100 km/h.

Policjanci ruszyli za bmw w pościg i zmierzyli prędkość samochodu. Okazało się, że 21-letni kobieta jechała aż 200 km/h. Kontrola drogowa zakończyła się dla rudzianki mandatem w wysokości 1100 zł oraz 15 punktami karnymi w związku z przekroczeniem prędkości, naruszeniem obowiązku jazdy prawostronnej oraz zakrywaniem nalepki kontrolnej z numerem rejestracyjnym.

Drogowa Trasa Średnicowa to nie autostrada!

Przypomnijmy, że Drogowa Trasa Średnicowa nie ma statusu autostrady, choć w niektórych miejscach ma nawet po 3 pasy w każdą stronę. Zresztą i na autostradzie można jechać z prędkością maksymalnie 140 km/h. Na DTŚ prędkość maksymalna wynosi 100 km/h, a na niektórych odcinkach, np. w Rudzie Śląskiej czy w Katowicach jest ograniczona do 70 km/h (głównie na wiaduktach) czy 80 km/h.

Fot. Śląska policja

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Kolizje na DTŚ w Zabrzu

W Zabrzu DTŚ była zamknięta w obu kierunkach!

Rejestrator wjazdu na czerwonym pojawi się na skrzyżowaniu w Czarnym Lesie

Rejestrator na skrzyżowaniu w Czarnym Lesie i pomiar na DTŚ

Z promilami na rower? 41-latek słono zapłacił

Mandat za jazdę rowerem "po jednym, może dwóch piwkach"

Cyganka-złodziejka wpadła tuż po kradzieży

Cyganka prawdę ci powie... i okradnie

210 na godzinę zamiast 100. Mandat 2500 zł i 10 pkt.

Spieszył się "średnicówką"

Policja noc

Wjechał pod prąd na stację benzynową w Kochłowicach...

Internetowi oszuści okradli rudziankę

Ostrzeżenia nie pomagają - szybki zysk zaćmiewa myślenie