Piłkarskie emocje na Slavii. Najlepsi zagrają w "Kotle Czarownic"

Zacięta rywalizacja, ogromne zaangażowanie i wspaniała atmosfera. Na rudziej Slavii odbyły się rozgrywki eliminacyjne w piłce nożnej do turnieju z okazji 100. rocznicy III Powstania Śląskiego. Było o co walczyć, bo cztery najlepsze zespoły zagrają 29 sierpnia w finale na Stadionie Śląskim. Organizatorem turnieju jest Instytut Rozwoju Regionalnego Silesia.

Sport

Piłkarze, choć młodzi, bo w turnieju zmierzyły się roczniki 2011 i 2012, walczyli jak zawodowcy. Mimo to, było mnóstwo radości. Tak u zawodników, jak rodziców i organizatorów.

- Atmosfera jest świetna, pogoda nam dopisała, rodzice kibicują, a sama rywalizacja jest bardzo zdrowa. Ci młodzi ludzie są bardzo zaangażowani w sport i to nas ogromnie cieszy - powiedział Rafał Kandziora, współorganizator imprezy.

Cztery najlepsze drużyny, które walczyły w naszym mieście, zmierzą się 29 sierpnia ze zwycięzcami eliminacji z Chorzowa, Zabrza, Mysłowic, Zawiercia i Jaworzna. W sumie 24 drużyny wyjdą na murawę "Kotła Czarownic".

- To będzie dla nich wielkie przeżycie, bo nie codziennie można wejść na tak słynny obiekt i zagrać w miejscu, gdzie spotykały się najlepsze drużyny świata - dodał Kandziora. - Ten turniej, to również okazja do propagowania tradycji i pamięci o powstaniach śląskich. Do tego tworzy wiele pozytywnych emocji, nie tylko piłkarskich. Patrząc na tych młodych ludzi i ich pasję, chciałbym takie turnieje organizować częściej.

W przedsięwzięcie jest również zaangażowany Marek Wesoły, poseł ziemi rudzkiej.

W finale na Stadionie Śląskim zagrają:

rocznik 2011

  • RKP ROW Rybnik
  • Gwiazda Ruda Śląska

rocznik 2012

  • SMS Ruda Śląska
  • MOSiR Sparta Zabrze

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon