Pili w czworo. Nagle jeden sięgnął po nóż

Impreza alkoholowa grupy znajomych w Rudzie. Trzech mężczyzn i kobieta. W pewnym momencie jeden z gości, z niewiadomych jeszcze przyczyn, wziął nóż i dźgnął w brzuch 44-latkę. Najprawdopodobniej powodem ataku była zazdrość.

Nozownik

Policję wezwał jeden z uczestników popijawy. Kiedy policjanci z "jedynki" przybyli na miejsce, zastali dwóch mężczyzn "pod znacznym wpływem alkoholu" oraz ranną, jeszcze przytomną kobietę. Sprawca uciekł. Szybko jednak wpadł w ręce stróżów prawa, bo jeden z mężczyzn rozpoznał go w tłumie gapiów przed blokiem, obserwujących przyjazd pogotowia ratunkowego.

Ugodzona nożem kobieta jest w szpitalu w śpiączce. Jej stan określany jest jako cieżki. Nożownik, 36-latek z Rudy Śląskiej został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Na razie grozi mu zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co kodeks przewiduje nie mniej niż trzy lata więzienia. O ewentualnym rozszerzeniu zarzutów zadecyduje prokurator w oparciu o stan zdrowia kobiety. Jeśli lekarzom nie uda się jej uratować - zazdrosny 36-latek może spędzić w więzieniu resztę życia.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

Seniorze nie daj sie

78-latek z Rudy Śląskiej dał się okraść "na wnuczka"

Katalizator zlodziej

Kolejny złodziej katalizatorów wpadł. Złapali go mieszkańcy

Policjaaaa

58 lat i... dilował narkotykami. Takie zajęcie na "starość"

Zbój 1

We wtorek napadli, już siedzą

Internetowe

Nowa metoda oszustów - na "wyciek danych". Uważajcie!

Policja

Ukradł kartę, wpadł po dwóch godzinach.