Nożownik chciał zabić swoją partnerkę. Nowe ustalenia

Wczoraj informowaliśmy, że 20 grudnia przed jednym ze sklepów znajdujących się przy ulicy Janasa w Rudzie 1 mężczyzna czterokrotnie ugodził kobietę nożem, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia. Okazuje się, że nożownik był pod wpływem alkoholu.


W poniedziałek, 21 grudnia, Arkadiusz Ciozak, oficer prasowy rudzkiej policji poinformował, że 29-latek zadał 34-latce cztery ciosy nożem. Mundurowi ustalili, że poszkodowana jest byłą partnerką agresora. Kilka dni temu postanowiła od niego odejść. W ciężkim stanie została przetransportowana helikopterem LPR do szpitala, a sprawca trafił do policyjnego aresztu.

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej prowadzą śledztwo w tej sprawie, zbierając dowody przeciwko 29-letniemu rudzianinowi, który po ataku na swoją byłą partnerkę, zbiegł z miejsca zdarzenia. Policyjne poszukiwania trwały pół godziny. Finalnie, udało się go zatrzymać. Został poddany badaniu na zawartość alkoholu we krwi. Okazało się, że miał w organizmie prawie promil. Specjalistyczne badania dadzą odpowiedź na to, czy był nietrzeźwy podczas ataku.

Po skompletowaniu przez śledczych całości materiałów, prokurator przedstawi sprawcy zarzut usiłowania zabójstwa. Za to przestępstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

fot. KMP w Rudzie Śląskiej

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Policjanci przeprowadzili akcję „Trzeźwość”

Akcja „Trzeźwość” w Rudzie Śląskiej. Wyniki?

Policja Świętochłowice

Droga przejażdżka kierowcy z Rudy Śląskiej

Dmuchanie11

Po narkotykach, bez uprawnień - kierowcy lekceważą przepisy

Liczniki

Oszukany na rzekomą niedopłatę w rachunku za prąd

Ogrodzenie

Zamiast pracować - woleli kraść. Wpadli przy kolejnej próbie

Patrol chechlo

4-latek mógł się utopić. Tatuś miał 2 promile

kontrola trzeźwości

Akcja trzeźwość dziś w Rudzie Śląskiej