Pijana matka opiekowała się dwutygodniową córeczką. Miała ponad 2 promile alkoholu

Ponad 2 promile alkoholu miała w organizmie 25-letnia kobieta, która opiekowała się swoją 14-dniową córką. O pijanej kobicie policjanci zostali powiadomieni przez świadków. Kobieta została umieszczona w izbie wytrzeźwień, a dziewczynka trafiła pod opiekę pogotowia rodzinnego.

Zdj. ilustracyjne
Policja

Młoda pijana matka opiekowała się noworodkiem

W sobotę, 8 lipca po 22.00 policjanci z komisariatu II otrzymali informację, że przed jednym z bloków przy ulicy Obrońców Westerplatte pijana kobieta opiekuje się noworodek, który jest w wózku obok niej. Rudzianka przebywała w towarzystwie innej kobiety.

Mundurowi zastali na miejscu wskazane kobiety i wózek, w którym był noworodek. Okazało się, że matka dziewczynki miała w swym organizmie 2 promile alkoholu, a towarzysząca jej koleżanka blisko 1,5 promila.

Policjanci wezwali karetkę pogotowia oraz skontaktowali się z rodziną zastępczą. Zespół pogotowia ratunkowego, po przebadaniu dziewczynki stwierdził, że 14-dniowego dziecka nie trzeba hospitalizować. Nieodpowiedzialną 25-letnią matkę przewieziono izby wytrzeźwień, a dziecko oddano pod opiekę jednej z rudzkich rodzin zastępczych.

Kobieta po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut narażenia na niebezpieczeństwo swojej córki. O zdarzeniu policjanci poinformują także sąd rodzinny, który zdecyduje o dalszym losie kobiety i jej dziecka.

Pijana matka zaatakowała swojego syna w Rudzie Śląskiej

Może Cię zainteresować:

Alkohol i domowa przemoc w Rudzie. Bity chłopiec wezwał policję

Autor: Jacek Skorek

20/09/2022

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon